Młodzież Diecezji Tarnowskiej wędrowała po Beskidzie Sądeckim.

  Młodzież Diecezji Tarnowskiej wędrowała po Beskidzie Sądeckim.
W Piwnicznej – Zdroju finiszował trzydniowy (19 – 21 maja) XXII Rajd im. ks. Walentego Gadowskiego po Beskidzie Sądeckim, organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej.
 
Blisko 200 młodych ludzi, podzielonych na 11 drużyn wędrowało po górach w ramach XXII Rajd im. ks. Walentego Gadowskiego po Beskidzie Sądeckim. Każda z nich rozpoczynała z innego miejsca, aby w sobotni wieczór spotkać się w Bazie Rajdu  w Piwnicznej – Zdroju.
    Tradycyjnie na zakończenie rajdu było wspólne ognisko, biesiadowanie i zabawa do późnych godzin nocnych. W niedzielę drużyny stanęły do konkursu, w którym prezentowały siebie, a także musiały wykazywać się znajomością życiorysu bł. Karoliny oraz wiedzą na temat Beskidu Sądeckiego, sprawdzaną przez ratowników górskich.
   Stałym elementem Rajdu jest Msza Święta, po której następuje ogłoszenie wyników. W tym roku najlepszymi okazali się młodzi z oddziału KSM Bochnia św. Jan. Drugie i trzecie miejsca wywalczyli - KSM Pustków - Osiedle oraz KSM Grybów. Za „Bożą i górską gotowość” doceniono drużynę z Mystkowa.
    To, co zaskoczyło stałych uczestników górskiej wędrówki, to Puchar Zwycięzców, który od tego roku został pucharem przechodnim. Najlepsi będą się cieszyć nim przez rok po czym przekażą go kolejnym zwycięzcom. Organizatorzy już dziś zapraszają wszystkich entuzjastów wycieczek górskich na XXIII Rajd im. ks. Walentego Gadowskiego, w 2018 roku.

(MK) tekst i foto na pdst. Anna Szczepanek, Biuro KSM DT
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa Biuro KSM DT.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica