Lipnica Murowana. Najwyższe palmy i Jarmark Wielkanocny.

Lipnica Murowana. Najwyższe palmy i Jarmark Wielkanocny.
W Lipnicy Murowanej odbył się 59. Konkurs Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego. Najwyższa palma mierzyła 27. 63 metry, wykonana została przez rodzinę Leszczyńskich z Lipnicy Dolnej.
 
Do udziału w 59. edycji konkursu zgłoszono 54 palmy, w tym: 3 w kategorii palm najwyższych (powyżej 22 metrów), 5 w kategorii palm wysokich (od 14 do 22 metrów), 21 w kategorii palm średnich (od 7 do 14 metrów), 25 w kategorii palm niskich (od 3 do 7 metrów).
   Komisja konkursowa w składzie: Bernadetta Błoniarz (etnolog), Aniela Gromala (plastyk), Justyna Bodurka (historyk) Grand Prix dla palmy najwyższej przyznała rodzinie Leszczyńskich z Lipnicy Dolnej. Palma mierzyła 27,63 m.  Oceniano też palmy dziecięce (do 3 metrów wys), których zgłoszono 114. Rozlosowano dwie nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Lipnica Murowana, które otrzymali: Łukasz Krzywda (Lipnica Górna) i Patrycja Hrustek (Lipnica Murowana). Tradycyjnie konkursowi towarzyszył Jarmark Wielkanocny, a także występy zespołów regionalnych
    Konkurs Lipnickich Palm tradycją sięga 1958 roku. Jego inicjatorem był Józef Piotrowski. Do tegorocznej edycji zgłoszono 55 , w tym w kategorii wysokich (powyżej 12 metrów), średnich (od 5 do 12 merów) oraz niskich (od 3 do 5 m).

(MK). fot. aut.
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica