VII Spotkania z Kulturą Chrześcijańską.

VII Spotkania z Kulturą Chrześcijańską.
W ramach VII Spotkania z Kulturą Chrześcijańską odbywają się koncerty i wykłady, a także zawody sportowe. Przewodniczącym komitetu organizacyjnego festiwalu jest ks. dziekan Bogusław Skotarek, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP, miłośnik muzyki i poezji, ale też zapalony rowerzysta.

W ramach imprezy można już było posłuchać m.in. gry na organach Łukasza Rypela, a także wykładu ks. Krzysztofa Ołdakowskiego na temat beatyfikacji Jana Pawła II. Odbył się też wyścig kolarski dla dzieci i młodzieży „Niech się kręci” oraz Rodzinny Rajd Rowerowy Szlakiem Cerkwi.
   Natomiast 19 czerwca (niedziela) gościem Spotkań z Kulturą Chrześcijańską był zespół „Charyzmaty”, działający od 1970 roku przy warszawskiej parafii NMP Królowej Świata. Grupa nie po raz pierwszy wystąpiła z koncertem w kościele zdrojowym. Wcześniej śpiewu i muzyki w jej wykonaniu można było posłuchać w ubiegłym roku. Zespół w składzie Ewa Pietrynik (wokal), Janusz Rudziński (perkusja), Roman Jakubowski (gitara basowa) i Andrzej Kołakowski (organy, wokal), zapewnił oprawę muzyczną niedzielnych mszy świętych.
*****
W ramach VII Spotkań z Kulturą Chrześcijańska odbędą się koncerty organowe w wykonaniu: Andrzeja Białko(11 lipiec),Elżbiety Malinowskiej (18 lipca), Kamila Białuskiego (25 lipiec) oraz Grzegorza Kościńskiego (22 sierpień). 14 sierpnia zaśpiewa Sylwia Krzysiek (sopran), której towarzyszyć będzie Robert Grudzień. Z wykładami wystąpią: ks. Grzegorz Baran („Biblia w kulturze europejskiej”) i ks. Kazimierz Talarek („Jubileusz 225 lecia Diecezji Tarnowskiej”)

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica