Wierni modllili się do „Królowej Krynickich Zdrojów” - patronki uzdrowiska.

Wierni modllili się do "Królowej Krynickich Zdrojów" - patronki uzdrowiska.
Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę maja do figury Matki Bożej na Górze Parkowej przeszła procesja, po której księża odprawili mszę świętą. Wierni wysłuchali również koncertu „Królowej Krynickich Zdrojów”.
 
W procesji do Leśnego Sanktuarium na Górze Parkowej uczestniczyli duchowni, siostry zakonne, mieszkańcy Krynicy, kuracjusze i turyści. Gościem specjalnym był ks. biskup Stanisław Salaterski, sufragan tarnowski. Po mszy świętej poświęcił on kopię figury Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów, której rozpoczęła się peregrynacja po domach krynickich parafii i całego miasta – w pensjonatach, hotelach oraz sanatoriach.
   Duchowne kręgi krynickich parafii złożyły do władz miasta wniosek o ustanowieniu Matki Bożej z Góry Parkowej patronką uzdrowiska. Postulat spotkał się z aprobatą rajców, teraz decyzja należy do Watykanu.
   W koncercie Królowej Krynickich Zdrojów wystąpili: Monika Dubel, Marcina Jajkiewicz, Jakuba Oczkowski, Agnieszka Beszłej, Anna Sokołowska, a także Orkiestra Guadalupe i Orkiestra Zdrojowej im. Adama Wrońskiego. Gospodarzami wieczoru byli: Olimpia Górska i Łukasz Lech. Aranżacje orkiestrowe Maciej Nieć. Scenariusz i reżyseria: Łukasz Lech.

(MK) fot. aut.
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica