Dobre Bo Zdrowe : 14-15.09. 2019r. / SZAMA MOVIE FESTIVAL / DOBRE JEDZENIE I DOBRE KINO

Dobre Bo Zdrowe : 14-15.09. 2019r. / SZAMA MOVIE FESTIVAL / DOBRE JEDZENIE I DOBRE KINO
14-15.09. 2019r. / SZAMA MOVIE FESTIVAL / DOBRE JEDZENIE I DOBRE KINO. Partnerem relacji z Festivalu na antenie MTV24.TV - www.mtv24.tv i MTV24FM/Agencja Promocyjna jest firma : Zdrowe Pudełkowe catering dietetyczny , zdrowepudelkowe.pl

Zapraszamy na pierwszy w Krakowie festiwal, który łączy dobre kino z dobrym jedzeniem - SZAMA MOVIE FESTIVAL  KIJÓW CENTRUM  KRAKÓW

W strefie SZAMA będziecie mogli zasmakować w potrawach z aż 15 foodtrucków.
W strefie MOVIE przygotowaliśmy dla Was pyszną rozrywkę: filmy dla dzieci przez cały dzień i cztery seanse - wybornie smakowite filmy w tematyce około-kulinarnej:

14 września
15.30 "Noma: my perfect storm",
17.30 "Knife skills",

15 września
15.30 "Bracia Roca na tureckim szlaku"
18.00 "Chef Flynn - najmłodszy kucharz świata"

Opisy filmów poniżej.

“Noma: My Perfect Storm” reż. Pierre Deschamps, Wielka Brytania 2015, 93’

ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=t8qMfZjSQlQ

Do Nomy, która mieści się w starej dzielnicy Kopenhagi, pielgrzymują krytycy, eksperci kulinarni, restauratorzy i smakosze z najbardziej odległych zakątków świata. Przyjeżdżają, by poznać kunszt jednego z najbardziej znanych i cenionych współczesnych szefów kuchni. Wizjonera, który zrewolucjonizował kuchnię skandynawską. Noma, wyróżniona dwiema gwiazdkami Michelin, czterokrotnie zwyciężała w prestiżowym rankingu The San Pellegrino World’s 50 Best Restaurants. Po ponad dekadzie sukcesów jej twórca zamknął restaurację w dawnej lokalizacji, podróżował po świecie, przygotowując pop-upy w restauracjach w Tokio, Sydney, czy Meksyku.

"Chef Flynn" reż. Cameron Yates, USA 2018, 83’

ZWIASTUN: https://vimeo.com/292273024

Jako 12-latek otworzył we własnym domu klub kolacyjny. Jako 16-letni genialny kucharz znalazł się na okładce "The New York Timesa". Jako 19-latek otworzył własną restaurację w Nowym Jorku. Flynna McGarry'ego, cudowne dziecka świata kulinariów, bohater dokumentu Camerona Yatesa. Byłaby to zapewne klasyczna opowieść o spełnionym - nie bez wysiłku! - amerykańskim śnie, gdyby nie intrygująca postać matki Flynna, Meg, która udostępniła twórcom przebogate domowe archiwa (sama jest reżyserką i filmowała syna od jego narodzin). Dzięki niej wciągający film Yatesa zyskuje posmak trzymającego w napięciu psychologicznego thrillera. Jest to więc w równym stopniu rzecz o samorodnym talencie i pasji, jak i o rodzicielstwie i skomplikowanych rodzinnych relacjach.

„Bracia Roca na tureckim szlaku” reż. Luis González, Hiszpania, 2016, 86'

ZWIASTUN: https://vimeo.com/334957486

Pięć tygodni w kolebce jednej z najstarszych kuchni świata: w Turcji. Słynni restauratorzy, bracia Joan, Josep i Jordi Roca udają się w podróż na Półwysep Anatolijski. Szef kuchni, sommelier i cukiernik zgłębiają tajniki sztuki kulinarnej i poznają kulturę Turcji - spotykają się z kucharzami, producentami jedzenia, rolnikami oraz zwykłymi ludźmi.

“Knife Skills” reż. Thomas Lennon, USA 2017, 40 min.

ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=Ir71YZplg

Film był nominowany do Oscara w kategorii najlepszy dokument krótkometrażowy.

Jak to jest stworzyć francuską restaurację na najwyższym poziomie? Czy może się to udać jeśli załogę stanowić będą w większości kobiety i mężczyźni, którzy dopiero co opuścili więzienie? Co więcej: żadna z tych osób nigdy wcześniej nie gotowała ani nie podawała do stołu a wszyscy mają zaledwie dwa miesiące, by się tego nauczyć?

"Knife Skills" przedstawia gorączkowe przygotowania do otwarcia fine-diningowej restauracji Edwins w Cleveland. Wspaniałe potrawy, tajemna francuska terminologia, najwyższa jakość obsługi to wyzwania przed którymi stają byli więźniowie. Film dokumentuje niezwykle ambitny pomysł na restaurację, która ma nie tylko podejmować gości na najwyższym poziomie ale też dać nowe, lepsze życie ludziom, którzy ją współtworzą. Inspirujące!

Opracował : KIJÓW CENTRUM KRAKÓW
Współpraca : MTV24.TV & MTV24FM/Agencja Promocyjna , zdrowepudlekowe.pl
Autor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica