DOBRE BO ZDROWE : La Terrazza – samo zdrowie! w Krakowie

DOBRE BO ZDROWE : La Terrazza – samo zdrowie! w Krakowie
Dobre Bo Zdrowe MTV24.TV
Zdrowa Żywienie to podstawa , "Dobre Bo Zdrowe" telewizji MTV24.TV i zdrowepudelkowe.pl w ogłoszonym plebiscycie nominuje La Terrazza do nagrody "ZŁOTY LAUR" w kategorii "Najlepsza zdrowa Restauracja" głosy przyjmujemy jeszcze do dnia 30.07.2019 r , głosy wysyłamy na adres: malopolskietv@interia.pl

Trzymamy kciuki za Restaurację , prawdziwie zdrową !


Po zdrowie, po prostu ! Prawdziwa Italia w Rynku głównym 19

Różnorodna, barwna, smakowita i prosta. Taka jest właśnie kuchnia włoska. Nic więc dziwnego, że podbija serca ludzi na całym świecie, zyskując również coraz więcej zwolenników w Polsce.
Prawdziwym „capolavoro” na włoskiej mapie Krakowa jest restauracja La Terrazza.
To miejsce, w którym zarówno smak, jak i aromat potraw oddaje charakter włoskich miasteczek. Proponując proste i zdrowe menu.
W załączniku karta menu, oraz win….
A,
Kuchnię śródziemnomorską uważa się za jedną z najzdrowszych kuchni świata. Jej skuteczność i działanie prozdrowotne zostało udowodnione naukowo oraz jest szeroko promowane przez Fundację Diety Śródziemnomorskiej. Dania bogate w świeże owoce, warzywa, ryby, owoce morza, oliwę z oliwek oraz niezliczoną ilość ziół, mają pozytywny wpływ na serce i naczynia krwionośne, co wykorzystywane jest w profilaktyce zawału serca oraz innych schorzeń układu sercowo – naczyniowego. O prozdrowotnych właściwościach kuchni śródziemnomorskiej mówi się również w profilaktyce chorób takich jak cukrzyca, otyłość, a nawet nowotwory.
Owoce morza stanowią cenny skarb kulinarny. Ostrygi, krewetki, małże, homary zawierają dużo więcej białka niż mięso drobiowe, ale i niewiele tłuszczu. Dodatkowo obfitują w minerały, takie jak potas, fosfor, magnez, cynk oraz wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 obniżające poziom cholesterolu LDL i trójglicerydów. Mięso ryb zawiera białka, witaminy (A, D oraz z grupy B), żelazo, jod potrzebny tarczycy do produkcji hormonów oraz wapń niezbędny do zachowania mocnych kości. Regularnie spożywanie owoców morza zapobiega nadciśnieniu, miażdżycy, chorobom układu krążenia.
Zdrowym tłuszczem, stosowanym w kuchni śródziemnomorskiej jest oliwa z oliwek, która zawiera bardzo duże ilości witaminy E, zwalczając

Królową kuchni śródziemnomorskiej jest oliwa z oliwek uznawana za bardzo zdrowy tłuszcz. Zawiera ona duże ilości witaminy E, która zwalczając wolne rodniki przeciwdziała rozwojowi chorób cywilizacyjnych i przedwczesnemu starzeniu się organizmu. Oliwa z oliwek jest zalecana do przyrządzenia zimnych dań, ale można ją wykorzystać do bardzo krótkiego podsmażania. Nie należy jej absolutnie używać do długiego lub głębokiego smażenia ze względu na niską temperaturę dymienia.

Wino pełne polifenoli

Alkohol szkodzi zdrowiu, ale wino jest pewnym wyjątkiem od tej reguły. Kieliszek wina gronowego wypijany podczas obiadu chroni organizm przed rozwojem miażdżycy i choroby wieńcowej. Korzystny wpływ wina na zdrowie wynika głównie z zawartości polifenoli działających przeciwzakrzepowo. Niewielka porcja wina pobudza krążenie i przeciwdziała zlepianiu się płytek krwi. Wino ma równie korzystny wpływ na trawienie pokarmów.
Warzywa w kuchni śródziemnomorskiej

Zioła - zwieńczenie dania

Kuchnia śródziemnomorska jest lekkostrawna i bogata w zioła, które dodatkowo wspomagają procesy trawienne. Poleca się używać świeżych ziół. Bazylia zestawiana zwykle z pomidorami doskonale podkreśla ich smak. Jej dobroczynny wpływ na zdrowie przejawia się we wspomaganiu trawienia oraz poprawie kondycji włosów, skóry i paznokci. Inne zioła stosowane w kuchni śródziemnomorskiej to rozmaryn, koper włoski, estragon, oregano, liść laurowy.

Podsumowując powyższe rozważania na temat podstawowych elementów kuchni śródziemnomorskiej i jej wpływie na zdrowie można stwierdzić, że odżywianie w śródziemnomorskim stylu może skutecznie zapobiec nie tylko chorobom serca i układu krążenia. Kuchnia śródziemnomorska jest smaczna i bogata w zdrowe tłuszcze wpływające także na układ nerwowy. Co więcej, sprzyja ona utrzymaniu prawidłowej masy ciała oraz zdrowego wyglądu. Kuchnię śródziemnomorską lubi także układ trawienny, który dzięki niej nie jest obciążony i może sprawnie pracować.

Dieta śródziemnomorska jest jedyną dietą na świecie, której skuteczność i działanie prozdrowotne udowodniono naukowo. Ma ona pozytywny wpływ na serce i naczynia krwionośne, powinna być stosowana w profilaktyce miażdżycy, zawału serca, nowotworów, otyłości i cukrzycy.

Za pozytywne działanie zdrowotne odpowiedzialne są antyoksydanty, witaminy, flawonoidy i błonnik, w które obfitują dania kuchni śródziemnomorskiej.
Kolejną zaletą diety śródziemnomorskiej jest to, że najczęściej jest to dieta niskokaloryczna. Bogate w błonnik potrawy szybko dają uczucie sytości. Urozmaicone posiłki zapobiegają niedoborom witaminowym.

Okazuje się również, że większość produktów charakterystycznych dla diety śródziemnomorskiej ma niski indeks glikemiczny. W krajach śródziemnomorskich spożywa się także mniej słodyczy.

Kuchnia śródziemnomorska uchodzi za jedną z najzdrowszych kuchni świata. Do jej nieodłącznych elementów należą świeże warzywa i owoce, ryby i owoce morza.


Niepowtarzalny charakter nadają kuchni śródziemnomorskiej zioła oraz oliwa z oliwek. Do jej głównych cech należy stosunkowo niska kaloryczność, lekkostrawność oraz wysoka zawartość zdrowych tłuszczów. Obecnie mówi się o niej jako o sposobie zapobiegania chorobom serca i układu krążenia. Mieszkańcy krajów śródziemnomorskich chorują na nie znacznie rzadziej niż mieszkańcy innych rejonów świata.

zdrowe i pyszne owoce morza

Opracował ; MTV24.TV  ( 2019 )
 DOBRE BO ZDROWE  telewizi  MTV24.TV    , partneram  "zdrowego" plebiscytu jest  firma zdrowepudlekowe.pl Autor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica