WIELKANOC 2014 - targi na Krakowskim Rynku już od 11.IV. poleca : Małopolskie.TV

WIELKANOC 2014 - targi na Krakowskim Rynku już  od 11.IV.  poleca : Małopolskie.TV
Producent wykonawczy Targów Wielkanocnych 2014


 TARGI WIELKANOCNE  2014  poleca : MAŁOPOLSKIE.TV

W dniach 11-21.04.2014 r. na Rynku Głównym w Krakowie odbywać się będą tradycyjne Targi Wielkanocne oraz zwiastun Targów na Małym Rynku. Organizatorami są: Miasto Kraków, Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz firma „ARTIM” Sp. z o.o., która jest realizatorem Targów. Patronami medialnymi są: Dziennik Polski, TVP 3 Kraków, Radio Kraków oraz Nasze Miasto. Logo Targów Wielkanocnych zaprojektował artysta plastyk Jerzy Napieracz, dekoracje zaprojektowała artysta plastyk Marzena Koperska.
W Targach zapowiedziało udział ok. 60 kupców reprezentujących nie tylko nasz region, ale również inne miasta Polski. W tegorocznej edycji Targów prezentować się będą ponadto wystawcy z zagranicy, m.in. z Litwy, Słowacji, Ukrainy oraz Węgier. Produkty oferowane przez kupców to przede wszystkim artykuły świąteczne: stroiki, koszyki, palmy, świeczki, pisanki, ponadto: ręcznie malowana porcelana, biżuteria, obrusy świąteczne, kierpce, plecionki, wyroby z masy solnej, z mąki, z siana, z drewna oraz inne wyroby regionalne. Organizatorzy co roku dbają o to, aby powiększyć ofertę małej gastronomii i artykułów spożywczych. Dla krakowian i turystów odwiedzających Targi przygotowano punkty małej gastronomii oferujące kuchnię staropolską, pierogi, dojrzewające sery z Węgier, litewskie wędliny i ciemny chleb, oscypki, prażone orzechy w karmelu, owoce w czekoladzie i marcepanie oraz tradycyjne pierniki. W kiosku stylizowanym na młyn będzie można kupić naleśniki, mini pączki oraz kaszę gryczaną na gorąco. Organizatorzy starają się, aby przed samymi świętami punkty małej gastronomii oferowały przynajmniej jedną potrawę związaną ze Świętami Wielkanocnymi.
W dniu 12.04.2014 r. zapraszamy wszystkich mieszkańców Krakowa oraz turystów na krakowski Rynek. O godz. 11:50 wystąpi Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni
i Tańca „Krakowiak”, a około godz. 12:20 wystąpi Teatr Tańca „Dzieci Krakowa”.
O godzinie 12:00 Prezydent Miasta Krakowa uroczyście otworzy Targi Wielkanocne. Również wtedy odbędzie się otwarcie „Wielkanocnego Małopolskiego Smaku”, w którym weźmie udział 12 laureatów Festiwalu Smaku, organizowanego przez Województwo Małopolskie. To doskonała okazja, aby kolejny raz skosztować małopolskich przysmaków oraz zrobić świąteczne zakupy na wielkanocny stół.

Przez trzy dni tj. 11-13.04.2014 r., w godzinach otwarcia Targów na wybranych stoiskach prezentowane będą tradycyjne produkty i potrawy charakterystyczne dla okresu Świąt Wielkiej Nocy. Będzie można kupić m.in.: tradycyjny żurek, zupę chrzanową, wielkanocne jaja serwowane na różne sposoby, smakowite wędliny i pieczywo oraz wiele innych regionalnych świątecznych przysmaków. Nie zabraknie również wielkanocnych ciast, takich jak mazurki i piaskowe baby.


W dniu 13.04.2014 r. jak co roku Stowarzyszenie Folklorystyczne „Teatr Regionalny” zaprezentuje palmy wielkanocne, a następnie programy artystyczne i obrzędy wielkanocne w wykonaniu 19 autentycznych amatorskich zespołów regionalnych i grup folklorystycznych. Zespoły spotkają się tradycyjnie pod Barbakanem o godz. 11:15. Barwny korowód z palmami przejdzie ul. Floriańską, obok Kościoła Mariackiego, przez Mały Rynek,
a następnie pod kościółek św. Wojciecha, gdzie o godz. 11:45 nastąpi poświęcenie palm, następnie zespoły prezentować się będą na Rynku Głównym i Małym Rynku. O godz. 14:00 na Rynku Głównym wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”. Z kolei na Małym Rynku również o godz. 14:00 wystąpią „Mali i Duzi Węgrowianie”, zaprezentują skecz pt. „Obrzędy wielkanocne na ludowo”. Ponadto Koło Gospodyń Wiejskich przygotuje degustację. Można będzie spróbować chleba wiejskiego, ciast, babeczek, smalczyku i jaj wiejskich. „Duzi Węgrowianie”, zaprezentują się także na Rynku Głównym od godz. 15:00.
W tym dniu na Rynku Głównym prezentować się będą twórcy ludowi. Można będzie zobaczyć jak powstają hafty, serwety, tradycyjne palmy i pisanki. Ponadto wykonywane będą kwiaty z bibuły, koronka klockowa, rzeźba ludowa, drewniane ptaki, malowane i skrobane pisanki itp.
W dniach 14-16 kwietnia w godzinach 13:00-17:00 Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza dzieci na wielkanocne warsztaty plastyczne, w czasie których będzie można wykonać własnoręcznie pisanki, baranki, zajączki, koguciki, kurczaki i inne ozdoby wielkanocne oraz kartki świąteczne.
W Wielka Sobotę, tj. 19 kwietnia o godz. 10:00 odbędzie się pokaz wielkanocnych stołów regionalnych. Uczestnicy prezentacji otrzymają pamiątkowe dyplomy. Stoiska oceniane będą pod względem wrażeń wizualnych oraz pomysłu na ciekawe powitanie gości np. przyśpiewkami. Tę imprezę organizujemy wspólnie z Małopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego. Wszyscy biorący udział w imprezie krakowianie, jak również turyści będą zaproszeni do tradycyjnego stołu wielkanocnego, przy którym o godz. 12:00 poświęcone zostaną przyniesione koszyczki wielkanocne.
W Poniedziałek Wielkanocny, tj. 21 kwietnia o godz. 14:00 zapraszamy na obrzędy związane ze Śmigusem Dyngusem w wykonaniu Stowarzyszenia Folklorystycznego „Teatr Regionalny”.
Przez cały okres trwania targów imprezy odbywać się będą zarówno na płycie Rynku Głównego, jak i Małego Rynku. Atrakcją Małego Rynku będzie bogato zdobiona złotymi ornamentami i obrazami karuzela wiktoriańska z 1899 roku. Posiada ona 21 figur, obrotom karuzeli towarzyszą muzyczne dźwięki w rytmie walca. Karuzela robi niesamowite wrażenie, przyciągając zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Zgodnie z tradycją dzień po Świętach Wielkanocnych na Wzgórzu Lasoty odbywać się będzie Odpust „Rękawka”, którego od 3 lat jesteśmy organizatorem i na który wszystkich Państwa już teraz serdecznie zapraszamy.

Materiał  prasowy  firma ARTIM - Kraków
Kiermasz  Targów WIELKANOCNYCH 2014  poleca Małopolskie.TV
Współpraca : Music Media Press- partner technologiczny  Małopolskie.TV
Małopolskie.TV poleca  stoiska  firm  "GAWOR " ( tradycyjne wedliny )  "Ciasteczka z Krakowa "


Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica