„Jas - Pol” na pierwszym miejscu w kick – boxingu (kick light).

"Jas - Pol" na pierwszym miejscu w kick – boxingu (kick light).
Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej podczas zawodów w kick - boxingu (formuła kick light) zajął krynicki klub „Jas – Pol”. Turniej, w którym uczestniczyło 60 sportowców odbył się 18 stycznia (sobota) pod Górą Parkową.

W sobotnim turnieju kickboxingu (formuła kick light) wystartowało sześćdziesięciu zawodników i zawodniczek. Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej zajął krynicki klub "Jas – Pol". Na drugiej pozycji uplasował się „Diament” Pstrągowa , zaś trzeciej - „Fight Hause 27” Rafała Dutka, nowo powstały klub z Nowego Sącza. Podczas sobotnich pojedynków na wyróżnienie zasługuje postawa Jakuba Fabisia ,Klaudii Cichoń i Konrada Garncarczyka.
    Tydzień wcześniej (11 stycznia) w uzdrowisku sportowcy rywalizowali w wersji light kontakt. W zawodach tych wystartowało siedemdziesięciu dwóch uczestników, z ośmiu klubów. Drużynowo zwyciężył krynicki Jas – Pol, za nim uplasowały się - "Diament" Pstrągowa i Fenix Krzyżówka. Najlepszą zawodniczka wybrano Monikę Kędzierską ze "Sparty" Chrzanów, zaś najlepszym zawodnikiem - Krzysztofa Kucharzyka z „Diamentu” Pstrągowa.
    Kick - boxing jest dyscypliną sportu walki. Z języka ang. kick oznacza „kopnięcie”, zaś boxing „boks”. Przeciwnicy walczą na ringu (parkiecie) stosując bokserskie ciosy pięścią oraz kopnięcia. Wersja light kick jest formą walki ciągłej w kick – boxingu, w połączeniu z kopnięciami (od uda w górę) i ograniczoną siłą uderzeń.

Małgorzata Kareńska fot. Klub Jas – Pol.

Autor: Małgorzata Kareńska