"Przegoń zawał" . 4. Ogólnopolski marsz Nordic Walking.

"Przegoń zawał" . 4. Ogólnopolski marsz Nordic Walking.
W PKO Festiwalu Biegowym w Krynicy – Zdroju każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Oprócz biegaczy, startują w nim również osoby, które upodobały sobie inną formę ruchu, a mianowicie nordic walking.

To rekreacja ze specjalnymi kijami, wymyślona w latach 20. XX wieku w Skandynawii, jako trening dla narciarzy biegowych. Upowszechniła się w latach 90. w Europie, a – od kilkunastu lat także w Polsce.
   Po radach eksperta oraz treningu z kijkami, który przeprowadzili Kasia (manager, sędzia hokejowy) i Paweł (czterokrotny olimpijczyk, i wielokrotny mistrz Polski w łyżwiarstwie szybkim) Zygmuntowie, w ramach VII Festiwalu Biegowego ruszył marsz nordic walking - dla ludzi po zawale serca.
    Uczestnicy marszu„Przegoń zawał”, w białych podkoszulkach pokazali, że zawał to nie koniec aktywności. Z kijkami wystartowali na wysokości wejścia głównego do Starego Domu Zdrojowego. Następnie przemaszerowali w dół, ulicą Nowotarskiego. Potem skręcili w prawo, Bulwarami Dietla przeszli aż do Al. Nikifora i Pijalni Jana. Przy pomniku Nikifora usytuowanym w parku miejskim - zgodnie z tradycją - mogli na szczęście pogłaskać po nosie psa Nikifora. Następnie Bulwarami Dietla powrócili na Deptak, gdzie na mecie (wysokość Pensjonatu „Małopolanka”) otrzymali pamiątkowe medale. W tym roku była rekordowa liczba osób, która w tym marszu wzięła udział.
 
(MK) fot. aut.

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica