Agnieszka Skalniak – brązową Mistrzynią Świata w kolarstwie.

17. letnia Agnieszka Skalniak została brązową medalistką Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym. To pierwszy mistrzowski medal dla Polski od 13 lat. Zawody odbyły się 26 września w Ponferradzie (Hiszpania).

Agnieszka Skalniak jest uczennicą kl. II B Powiatowego Zespołu Szkół - Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Muszynie. Reprezentuje KK Tramwajarz Łódź. Brąz przez nią zdobyty – to pierwszy po 13 latach medal Mistrzostw Świata dla polskiej juniorki. Wcześniej, w 2001 roku trzecie miejsce na świecie zajęła Maja Włoszczowska w Lizbonie.
     W tym sezonie, poza srebrnymi medalami mistrzostw kraju, Agnieszka Skalniak była najlepszą polską juniorką w Mistrzostwach Europy. Zajęła 15. miejsce. W tegorocznym Pucharze Polski uplasowała się na 2. pozycji klasyfikacji końcowej. Zdominowała rywalizację juniorek w Górskim Wałbrzyskim Wyścigu Kolarskim. Na 4 etapach była najlepsza i zwyciężyła w klasyfikacji generalnej.

Małgorzata Kareńska fot. informacja prasowa.

Autor: Małgorzata Kareńska