BPS Muszynianka – Aluprof Bielsko Biała 3:0 (25:21, 25:11, 25:18)

W czternastej kolejce ORLEN Ligi Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna wygrał na własnej hali z dotychczasowym liderem Aluprofem Bielsko Biała 3:0 (25:21, 25:11, 25:18). Muszynianki objęły tym samym prowadzenie w Orlen Lidze. Spotkaniu przyglądał się Przemysław Saleta, kick - boxer i bokser wagi ciężkiej.

Początek spotkania należał do podopiecznych Bogdana Serwińskiego, które dość szybko objęły wysokie prowadzenie. Ta punktowa przewaga uśpiła nieco siatkarki z Muszyny, które pozwoliły na to, aby - przy zagrywce Milady Bergrovej - Aluprof objął prowadzenie 19:18. Jednak w końcówce mineralne znów objęły prowadzenie i wygrały go 25 : 21. Drugi set należał zdecydowanie do gospodyń, które zwyciężyły 25 : 11. W trzecim secie Muszynianki kontrolowały przebieg gry na boisku. Ich zwycięstwo 25 : 18 przypieczętowała Katarzyna Gajgał- Anioł, która zdobyła punkt blokiem.
     We środę (16 stycznia) Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna ponownie spotka się z Aluprof BKS Bielsko Biała. Tym razem będzie to pierwszy mecz rundy challenge Pucharu CEV.
   Bank BPS Fakro Muszynianka : Anna Werblińska, Eleonora Dziękiewicz, Agnieszka Bednarek – Kasza, Sanja Popović, Aleksandra Jagieło, Valentina Serena, Paulina Maj, oraz Helene Rousseaux, Kinga Kasprzak, Katarzyna Gajgał – Anioł, Anna Kaczmar.
    Aluprof BKS Bielsko Biała: Milada Bergrova, Helena Horka, Gabriela Wojtowicz, Joanna Wołosz, Ewelina Sieczka, Koleta Łyszkiewicz, Agata Sawicka, oraz Mariola Wojtowicz, Joanna Frąckowiak, Monika Czypiruk – Solarewicz, Sylwia Pelc, Marta Szymańska.
MVP: Sanja Popović