Drużyna krynickiej Straży Miejskiej – na podium

Drużyna krynickiej Straży Miejskiej – na podium
Miłą niespodziankę sprawiła drużyna krynickiej Straży Miejskiej, która zajęła trzecie miejsce w II Sądeckich Zawodach Strzeleckich Pamięci Zesłańców Sybiru. Sportowa impreza odbyła się (16 września) na strzelnicy LOK w Nowym Sączu.

W przeddzień 75 rocznicy napaści ZSRR na Polskę, Sądeckie Stowarzyszenie Pamięci Sybiru oraz Zarząd Powiatowy LOK, zorganizowali II Sądeckie Zawody Strzeleckie Pamięci Zesłańców Sybiru. W imprezie sportowej uczestniczyło 12 drużyn, w tym służby mundurowe oraz drużyny zakładów pracy i młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Celem zawodów było upamiętnienie 75 rocznicy agresji ZSRR na Polskę, uhonorowanie żyjących świadków zsyłki na Sybir z regionu Sądecczyzny oraz popularyzacja strzelectwa sportowego i sportów obronnych.
   Na najwyższym podium stanęli funkcjonariusze więziennictwa, a na drugim - drużyna Komendy Miejskiej Straży Pożarnej. Trzecie miejsce zajęli kryniccy Strażnicy Miejscy, tracąc tylko kilkanaście punktów do zwycięzców. Zawody rozegrano w dwuboju strzeleckim: karabinek pneumatyczny i karabinek kulowy. Każdy z zawodników oddał 2x12 strzałów do tarczy. Punktacja była prowadzona indywidualnie i drużynowo. Patronat honorowy zawodów objął Starosta Powiatowy Jan Golonka.

Małgorzata Kareńska fot. arch. Straży Miejskiej

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa UM Krynica - Zdrój

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica