Drużyna z LO w Starym Sączu najlepsza w siatkówkę

Drużyna z LO w Starym Sączu najlepsza w siatkówkę
Podczas rozegranego we wtorek (5 lutego) w Starym Sączu turnieju siatkówki dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych o Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego, bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu. Najlepszą zawodniczką turnieju została Iwona Górka.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy i grały systemem ,,każdy z każdym”. Rywalizacja była zacięta i stała na wysokim poziomie, zawodniczki walczyły niemalże o każdą piłkę. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów.
W finale spotkały się drużyny LO w Starym Sączu z LO w Muszynie. Lepsze okazały się uczennice ze Starego Sącza, które wygrały 2:0 (25:21; 25:19) i zdobyły Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego.
W meczu o trzecie miejsce rywalizowały zawodniczki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju z Zespołem Szkół Zawodowych w Grybowie. Trzecie miejsce zajęły kryniczanki pokonując swe rywalki 2:0 (25:19; 25:21).

Kolejność końcowa turnieju: 1. Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu, 2. Liceum Ogólnokształcące w Muszynie, 3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju, 4. Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie, 5. Liceum Ogólnokształcące w Grybowie, 6. Zespół Szkół w Łącku, 7. Zespół Szkół w Marcinkowicach, 8. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu.
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego ufundował pamiątkowe puchary i dyplomy dla zwycięzców oraz zapewnił wszystkim uczestnikom posiłek.
Zwycięska drużyna grała w składzie: Iwona Górka, Barbara Tokarczyk, Anna Dudar, Jolanta Janek, Anna Rudzkin, Karolina Cięciel, Patrycja Górecka, Joanna Słaby, Angelika Sopata, Aleksandra Olszak, Klaudia Pacyna, Justyna Ogorzały – opiekun Tomasz Machaj.

W zawodach zorganizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego wzięło udział osiem szkół średnich: LO w Grybowie, LO w Muszynie, LO w Starym Sączu, Zespół Szkół w Marcinkowicach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju, Zespół Szkół w Łącku, Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu.

Źródło: (AM) - Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
Opr. (MJ)
fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica