Italia: Szymon Bębenek wystartuje w Trofeo Topolino Sci.

Italia: Szymon Bębenek wystartuje w Trofeo Topolino Sci.
We włoskim ośrodku narciartwa Folgaria rozpoczynają się (14 marca) jedne z najbardziej prestiżowych zawodów narciarskich dla młodych alpejczyków – Trofeo Topolino Sci. Do zawodów zakwalifikowało się czterech Juniorów Młodszych z teamu TAURON Bachleda Ski, w tym Szymon Bębenek z Krynicy – Zdroju.

Zawody odbędą się we włoskim regionie Trentino w ośrodku narciarskim Folgaria na stokach Martinella Nord i Agonistica. Na starcie 53. edycji Trofeo Topolino stanie kilkuset młodych alpejczyków z około 50 krajów, wśród nich Szymon Bebenek. W 2011 roku był blisko medalu, gdyż zawody ukończył na czwartym miejscu. Startował wtedy w młodszej kategorii wiekowej. Lider Młodzieżowego Pucharu Polski i medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sezonie 2013/14  walczyć teraz będzie o medale w grupie starszej.
     Młodzi narciarze rywalizować będą w dwóch konkurencjach – slalomie gigancie oraz slalomie. Do tegorocznej edycji – oprócz Szymona Bębenka - zakwalifikowali się Daria Krajewska, Maciej Regiel oraz Mikołaj Żółcik. Zawodnicy ci regularnie startowali z dobrymi rezultatami w Młodzieżowym Pucharze Polski TAURON Bachleda Ski w kategorii Junior B (roczniki 1998 -1999).
    W tym roku odbędzie się 53 edycja Trofeo Topolino Sci, cenionej w środowisku narciarskim imprezy. Po raz pierwszy zawody odbyły się 3 kwietnia 1958 roku. Rywalizacja odbywa się pod patronatem kompanii Disney, a jej znakiem rozpoznawczym oraz maskotką jest popularna Myszka Miki.

Małgorzata Kareńska fot. Wiktor Bubniak

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: SNOW PR Events & Communications

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica