Jakub Burhardt w lekkoatletycznej reprezentacji Polski

Jakub Burhardt w lekkoatletycznej reprezentacji Polski
Posterunkowy Jakub Burchardt, służący w krynickim Komisariacie Policji został powołany w skład reprezentacji Polski w lekkoatletyce. Decyzję o utworzeniu oficjalnej drużyny podjął Komendant Główny Policji, nadinsp. Marek Działoszyński.

W skład drużyny wchodzi sześciu funkcjonariuszy. Wśród nich znajduje się 33 letni Jakub Burchardt, policjant służący w Komisariacie Policji w Krynicy - Zdroju. - „Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i nagroda za ciężką pracę. Możliwość reprezentowania polskiej Policji w międzynarodowych zawodach to szansa na spełnienie sportowych marzeń”.- mówi Jakub Burchardt. Sport od dawna jest jego pasją. Pierwszym klubem, w którym trenował był Beskid Nowy Sącz. Na studiach reprezentował barwy AZS AWF Rzeszów. Jest 17- krotnym Mistrzem Polski w biegach przełajowych, a także na dystansach 3000, 5000 i 10 000 metrów. Wielokrotnie reprezentował Polskę na zawodach międzynarodowych. Startował w biegach ulicznych, wygrywając największe imprezy w Brnie, Pardubicach i Bratysławie. Sukcesem było również zwycięstwo w X Wiosennym Biegu Przełajowym Służb Mundurowych w Katowicach oraz zdobycie w ubiegłym roku drugiej lokaty na XI Mistrzostwach Polski Policji w Maratonie w Dębnie.
     Na sukcesy bardzo ciężko pracuje. Dla niego dzień bez biegania jest stracony. - „Kiedy jestem po nocnej zmianie przeważnie robię lekki trening, około 12 kilometrów spokojnego biegania, natomiast w dni wolne od pracy trenuję ciężko i intensywnie. Wtedy biegam około 20 kilometrów dziennie.” – wyznaje posterunkowy. - „Lubię rywalizację, a największą satysfakcję sprawia mi stawianie sobie nowych celów i ich osiąganie”. - Sport wymaga ode mnie systematyczności i ciężkich, codziennych treningów, z kolei na służbie muszę być zawsze wypoczęty i w pełni sił. Ciężko pogodzić ze sobą te dwie rzeczy.”
   W grudniu 2013 roku reprezentował polskich policjantów na Mistrzostwach Świata Policji w Biegach Przełajowych w Katarze, gdzie drużynowo zajęli 9 miejsce.

Małgorzata Kareńska zdjęcia z archiwum J. Burchardta.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica