Jurgów. Szymon Bębenek - dwukrotnie na najwyższym podium.

Jurgów. Szymon Bębenek - dwukrotnie na najwyższym podium.
Szymon Bębenek, zawodnik KN Gondola Krynica dwukrotnie stanął na najwyższym podium. Był najlepszy w slalomie i dwuboju slalomowym. Rywalizacja narciarzy odbyła się na trasach stacji Jurgów – Ski.

Zawodnicy rywalizowali na stoku w Jurgowie w trzech konkurencjach: slalomie, slalomie gigancie oraz dwuboju slalomowym (jeden przejazd slalomu i jeden giganta). Szymon Bębenek zdobył trzy medale, dwa złote i jeden srebrny. Zawodnik KN Gondola Krynica był najlepszy w slalomie oraz dwuboju slalomowym. - „Ze względu na kontuzję startowałem nie w pełni przygotowany, ale pojechałem dobrze. Slalomy nie były zbyt trudne, ponieważ ograniczona widoczność na to nie pozwalała.” – mówił młody narciarz z Krynicy po zawodach. 
    Dla Szymona Bębenka sezon 2013/14 jest bardzo udany. Jest liderem Młodzieżowego Pucharu Polski, zajmował też wysokie miejsca w zawodach międzynarodowych. W przy-szłym roku dołączy do grona juniorów. Jak zaznacza, głównym jego celem w przyszłym sezonie będzie zejście poniżej 40 FIS punktów w slalomie oraz 50 w gigancie.
    Wśród dziewcząt najlepsza była Daria Krajewska, narciarka KS Beskidy, która wyjechała z trzema złotami medalami. Zawody narciarskie rozegrano w ramach XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych.

Małgorzata Kareńska fot. Wojciech Bębenek. Na zdjeciu Szymon Bębenek & Daria Krajewska.

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica