Kickboxing dla kobiet? W zakończonych mistrzostwach było ich 9.

Kickboxing dla kobiet? W zakończonych mistrzostwach było ich 9.
     Wczoraj (25 listopada) w Krynicy - Zdroju zakończyły się Mistrzostwa Polski Oriental Rules Thai - Kickboxing. Wśród zawodników były również panie, które wystartowały w trzech kategoriach: -54kg - 4, -57kg - 3, - 67kg - 2. Za najlepszą zawodniczką jury uznało Judytę Niepogodę, reprezentującą Siedlecki Klub Sportowy Gladiator. Zwyciężyła ona w kategorii - 54 kg.


Judyta Niepogoda(Siedlecki Klub Sportowy Gladiator)
- „Zawsze lubiłam sporty walki, bo podnoszą adrenalinę. W kick - boxingu jest coś ciekawego i fascynującego. Pozwala przełamywać własne bariery. Podczas walki są takie emocje, że ciosy przeciwniczki nie bolą. Na co dzień mam spokojną pracę. Pracuję w banku, zajmuję się domem. Mąż nauczył się akceptować to, co robię".
Aleksandra Piasecka, (Hunter Gym), - „Kick - boxing trenuję trzeci rok. Sport ten przynosi mi pewność siebie. Rodzice początkowo nie byli zadowoleni z tego, że wybrałam tę dyscyplinę. Teraz widzą, że mam osiągniecia i sprawia mi dużo frajdy. Lubię iść na trening i się tam wyżyć. Potem jestem spokojniejsza. Znajomi na początku się śmiali i dziwili - dziewczyna i taki sport. Ale teraz mnie wspierają i pytają, jak poszło na zawodach. Nowi znajomi, zwłaszcza chłopacy nie wierzą, że trenuję tę dyscyplinę"
Ewelina Jaromska - Dębińska (Siedlecki Klub Sportowy Gladiator) - "Kiedyś Irena Szewińska, zapytana czy podobają się jej kobiety noszące ciężary, powiedziała, że nie, ale jeśli im to sprawia przyjemność - powinny to robić. Tak samo i ja uważam. W kick - boxingu trzeba zrezygnować z wielu przyjemności, gdyż dopiero po latach są jakieś osiągnięcia. Sport ten wymaga dużo wytrwałości i zdrowia. Trenuję tę dyscyplinę 15 lat i jest to już uzależnienie. Podczas walki ciosy nie bolą, dopiero następnego dnia odczuwam zmęczenie. Kick - boxing jest bardzo dobrą formą samoobrony, kształtuje dobrą figurę i jest formą walki ze stresem"
Natalia Matląg, (Astra Krynica-Zdrój) - „Kick - boxing trenuję od 4. 5 roku. Do uprawiania tej dyscypliny namówił mnie tato, który sam też trenował sztuki walki. Jest to trudny sport, ale uczy wiary w siebie. Jeśli się jest dobrze rozgrzaną, ciosy nie bolą. W przyszłości myślę o tym, aby życie zawodowe związać z kick - boxingiem. Może założę klub lub zostanę trenerem?"
 
Wyniki kobiet:
Seniorka
-54kg
1. Judyta Niepogoda (Siedlecki Klub Sportowy Gladiator)
2. Anna Zachariasz (Target Team Niepołomice)
3. Magadalena Kasprzyk (Target Team Niepołomice)
Natalia Matląg (Astra Krynica-Zdrój)
-57kg
1. Małgorzata Kiner (Puncher Wrocław)
2. Ewelina Jaromska - Dębińska (Siedlecki Klub Sportowy Gladiator)
3. Aleksandra Kowalska (Nak Muay Szczecin)
-67kg
1. Aleksandra Piasecka (Hunter Gym)
2. Katarzyna Jaworska (PACO TEAM KATOWICE)
Najlepszą zawodniczką została:
Judyta Niepogoda (Siedlecki Klub Sportowy Gladiator)

Z dziewczynami rozmawiała Małgorzata Kareńska fot. aut.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica