Krynica: I Nocny Bieg Narciarski WOŚP - Tylicz - Góra Parkowa

Krynica: I Nocny Bieg Narciarski WOŚP - Tylicz - Góra Parkowa
Wczoraj (13 stycznia) w ramach 21 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyła się I edycja Nocnego Biegu Narciarskiego. Start wyznaczony został w Osadzie Turystycznej Domki w Lesie, zaś finał - na Górze Parkowej, gdzie tę sportową imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni, tzw. „Światełko do nieba".
- Impreza jest idealną okazją do kwesty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, promocji akcji Policz się z cukrzycą, w ramach której od 7 lat organizowane są biegi w całej Polsce. To takze doskonały pretekst do integracji i wspaniałej zabawy w duchu filantropii - zaznacza Organizator firma Colors of event, podkreślając przy tym duże zangażowanie burmistrza Dariusza Reśko. Włodarz uzdrowiska, który również uczestniczył w biegu przed startem dodał - Taką dostałem propozycję, aby wziąć czynny udział w WOŚP. Bieg ten uważam za piękną I szlachetną ideę. Na nartach biegowych mogą jezdzić zrówno małe dzieci, jak i starsi ludzie. Doceniam tę popularną formę rekreacji, nie tylko sportu. 
      Na 12 km trasie narciarstwa biegowego z Tylicza do Krynicy wystartowało 64 zawodników nie tylko z gminy, ale również Łabowej, Muszyny, Jasła oraz Warszawy i okolic. Najmłodszymi zgłoszony uczestnikami byli: Jaś Prugar z Nadarzyna (2007) i Jaś Karakuła (2006) z Tylicza oraz kryniczanka Zosia Krzemińska (2005). Wszyscy byli wyposażeni w latarki- czołówki oraz opaski odblaskowe. Przed startem o zmroku posilili się kiełbaskami z ogniska oraz odbyli rozgrzewkę.  Na trasie o bezpieczeństwo biegaczy dbali ratownicy GOPR.

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica