Kryniczanie wśród Najpopularniejszych Sportowców Sądecczyzny 2012

Ruszył drugi etap X Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2012 roku. Wśród 15 finalistów konkursu znalazło się aż pięciu sportowców z Krynicy - Zdroju: Karolina Szewczyk, Aneta Cygan, Ewa Bulanda, Tomasz Kowal oraz Dawid Wal.

Patronat Honorowy nad Plebiscytem sprawuje Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego. Organizatorem plebiscytu jest Stowarzyszenie „Dla Miasta”. Partnerami są Miasto Nowy Sącz, Powiat Nowosądecki Krynica Zdrój, Muszyna Zdrój, Piwniczna Zdrój, Stary Sącz, Gmina Rytro, Gmina Chełmiec.
Hokej na lodzie MKHL Krynica - Zdrój
Karolina Szewczyk - ambitna i waleczna. Jej pracę docenili trenerzy kadry narodowe. Została powoływana na szkolenia reprezentacji Polski.
Aneta Cygan - jedna z najskuteczniejszych zawodniczek krynickiej żeńskiej drużyny MKHL. W lipcu ubiegłego roku wzięła udział w obozie szkoleniowym dla młodych hokeistek z całego świata, który odbył się w Finlandii. Polskę reprezentowały cztery zawodniczki, w tym hokeistka spod Góry Parkowej.
Sporty siłowe: Strongman Tomasz Kowal - zajął pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Par w 2012 r., indywidualny vice mistrz Polski. Znany także z pomocy chorym dzieciom.
Sporty walki: Ewa Bulanda Mistrzyni Polski seniorów w full contact w kategorii 48 kilogramów. Zwyciężyła w czwartej edycji konkursu Laur Studentów 2013 organizowanego przez Uniwersytet Rzeszowski w kategorii "Odkrycie Roku”. Jest zawodniczką dwóch sądeckich klubach KS Evan Nowy Sącz i Jas - Pol Krynica - Zdrój. Niedawno została powołana na stanowisko trenerki Kadry Kadetów.
Snowboard: Dawid Wal - Wicemistrz Polski w kategorii open i Mistrz Polski. Zajął 12 miejsce w SBX na Mistrzostwach Świata Juniorów w konkurencji snowboard cross.