Mateusz Ligocki - triumfatorem Mistrzostw Polski w Snowboardzie

Mateusz Ligocki został Mistrzem Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Snowboard Crossie, które odbyły się (28 luty - 1 marca) na terenie krynickiego Kompleksu Narciarskiego Słotwiny. Triumfator swoją przygodę ze snowboardem rozpoczął w 1996 roku od freestyle`u. Od jedenastu lat specjalizuje się w szybkościowych i extremalnych wyścigach na torze z przeszkodami - konkurencji Olimpijskiej - SNOWBOARDCROSS (SBX).

Pierwszego dnia zawodnicy rywalizowali w FIS Race. Wśród mężczyzn zwyciężył Mateusz Ligocki. Drugie miejsce na podium zajął Maciej Jodko, zaś trzecie Dawid Wal. Najlepszą zawodniczką okazała się Zuzanna Smykała, która wyprzedziła Ninę Orzeł oraz Aleksandrę Basta. W drugim dniu zmagań trzy pierwsze miejsca zajęli ci sami zawodnicy, a mianowicie Mateusz Ligocki (złoty medal), Maciej Jodko (srebro), a Dawid Wal (brąz). Wśród kobiet Zuzanna Smykała wywalczyła złoty medal, Nina Orzeł - srebrny, zaś brąz Aleksandra Basta.
     Na trasie liczącej 700 metrów zbudowano 18 przeszkód umożliwiających uczestnikom zaprezentowanie w pełni swoich umiejętności. Organizatorami imprezy byli: Polski Związek Snowboardu i Krynicki Klub Snowboardu.