Muszyna. Zakończyły się rozgrywki w "królewską grę".

Muszyna. Zakończyły się rozgrywki w "królewską grę".
Wczoraj (11 maja) w Muszynie zakończyły się rozgrywki Międzynarodowego Szachowego „Turnieju czterech wież”. W grupie wiekowej młodzików zwyciężył 12 letni Richard Volcko z Bardejova (SK), natomiast juniorów - Radovan Hurtuk (SK).

W „Turnieju czterech wież” rywalizowała młodzież z Polski i Słowacji. Zawodnicy startowali w dwóch grupach wiekowych: do 14 lat i starszej – do 18 lat. Richard Volcko, zwycięzca w kategorii młodszej w królewską grę gra od czterech lat. Uczestniczył w trzech z czterech turniejów. Swoją nagrodę przekazał dla najmłodszego uczestnika, ponieważ chce zachęcić w ten sposób do gry początkujących.
    „Turniej czterech wież” przyciągnął w sumie kilkuset zawodników. W lutym partie szachowe rozegrano w Starej Lubovni na Słowacji, w marcu - w Rytrze. Po rozgrywkach w słowackim Plavecu, które odbyły się w kwietniu, zakończenie turnieju nastąpiło właśnie w Muszynie.
   Oprócz zmagań sportowych, celem imprezy była integracja młodzieży przygranicznych miejscowości, a także prezentacja i promocja regionów. Przed każdym turniejem młodzież odpowiada na pytania zawarte w ankiecie na temat kultury, historii i atrakcji turystycznych
   Organizatorem „Turnieju czterech wież” było Towarzystwo Miłośników Ziemi Muszyńskiej. Rywalizację szachową młodzików i juniorów patronatem objął Jan Golonka, starosta nowosądecki. Projekt finansowany jest z Visegrad Fund.
Wyniki od 14 - 18 lat
1. Richard Volcko z Bardejova (SK
2. Jakub Szarota (PL)
3. Miłosz Szarota (PL),

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica