Na krynickich kortach - księża diecezji tarnowskiej zagrają w tenisa.

Na krynickich kortach - księża diecezji tarnowskiej zagrają w tenisa.
W ramach Krynickich IX Spotkań z Kulturą Chrześcijańską na kortach MOSiR odbędą się I Diecezjalne Mistrzostwa Księży w Tenisie Ziemnym. Turniej zaplanowano na 14 (od południa) i 15 czerwca. Zawody zostaną rozegrane w kategorii Open, czyli bez podziału na kategorie wiekowe.

Pomysłodawcą i organizatorem krynickiego turnieju jest ks. Bogusław Skotarek, proboszcz parafii pw. Wniebowzcięcia NMP, który dostrzega popularność tej dyscyplicy sportu w kraju, także wśród księży. Inspiracją są Międzynarodowe Mistrzostwa Księży w Tenisie rozgrywane w Krakowie.
     Turniej zostanie rozegrany tylko w grach pojedynczych systemem pucharowym (bez wcześniejszych rozstawień). Przy małej ilości zgłoszeń może być rozegrany tzw. "Systemem Słowackim". Przegrany gra w turnieju pocieszenia. Mecze w 1. i 2. rundzie zostaną rozgrywane od stanu 2:2. Przy remisie 1:1 będzie tie-break do 10 punktów (zamiast trzeciego seta).
Potwierdzeniem udziału jest dokonanie zgłoszenia w terminie do końca maja. Zgłoszenia można dokonywać telefonicznie - 661 926 302 lub 18-471 5005
Wszelkie pytania dotyczące systemu rozgrywania Turnieju: e-mail: znam@O2.pl
Sędzia naczelny: Marian Znamierowski - sędzia ITF 
 
red. Małgorzata Kareńska fot. przykładowe.
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Parafia pw. Wniebowzięcia NMP

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica