Niech się kręci. IX Krynickie Spotkania z Kulturą Chrześcijańską - na sportowo.

Niech się kręci. IX Krynickie Spotkania z Kulturą Chrześcijańską - na sportowo.
W zdrowym ciele – zdrowy duch!” To hasło każdego roku przyświeca dziecięcemu wyścigowi kolarskiemu „Niech się kręci”, który odbywa się w ramach Krynickich Spotkań z Kulturą Chrześcijańską. Promotorem zawodów jest ks. dziekan Bogusław Skotarek, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP.


Zmagania najmłodszych rowerzystów z gminy odbyły się w Parku Słowińskim. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, zaś wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy. Jak mówi ksiądz Bogusław Skotarek, zapalony rowerzysta w zawodach wszyscy są zwycięzcami. Ważne jest, że dzieci biorą w nich udział. W „Niech się kręci” chodzi też o wyzwolenie ducha sportowej rywalizacji. Najmłodsi przez kilka godzin ścigali się w jeździe na czas na kilku dystansach. Nie zabrakło silnych wrażeń, bo każdy chciał wygrać. Na zakończenie dla wszystkich dzieci przygotowano słodkości i odżywcze soki.
     Imprezę rowerową „Niech się kręci”, zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z Centrum Kultury w Krynicy - Zdroju.
*****
W ramach IX Krynickich Spotkań z Kulturą14 i 15 czerwca na kortach tenisowych MOSiR odbędą się I Diecezjalne Mistrzostwa Księży w Tenisie Ziemnym.

tekst red. Małgorzata Kareńska
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica