Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Mini Hokeja.

Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Mini Hokeja.
Po raz trzeci w Krynicy-Zdroju odbędzie się (15 – 17 grudnia) „Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Mini Hokeja”, w którym udział wezmą 9. letnie i młodsze dzieci. W sumie około trzystu małych hokeistów, w tym z Łotwy, Ukrainy i Słowacji, których odwiedzi św. Mikołaj.
 
Hokejowe zmagania rozpoczną się w piątek, 15 grudnia o godz. 11 i potrwają do niedzieli, 17 grudnia. W ceremonii otwarcia turnieju uczestniczyć będą władze miasta i Jerzy Mruk, wieloletni zawodnik (bramkarz), trener reprezentacji Polski, pomysłodawca i propagator wprowadzenia rozgrywek Mini Hokeja w Polsce.  Honorowym gościem będzie też Andrzeja Tkacz, bramkarz hokejowy, olimpijczyk, trener i jeden z głównych autorów zwycięskiego meczu z ZSRR w 1976 roku w Katowicach podczas Mistrzostwach Świata grupy A.       
   Drużyny, po rozegraniu meczy w grupach (15 i 16 grudnia ), spotkają się w meczach decydujących o miejscach w turnieju w niedzielę, 17 grudnia. Tego też dnia, o godzinie 16., zaplanowano oficjalną ceremonię wręczenia nagród, po której do wszystkich uczestników turnieju oraz zawodników KTH KM przyjedzie św. Mikołaj z paczkami. Każdy z uczestników otrzyma też pamiątkowy dyplom i medal.
    Organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Mini Hokeja jest Krynickie Towarzystwo Hokejowe Klub Młodzieżowy Krynica przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Gminy Krynica-Zdrój oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krynicy-Zdroju. Turniej współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Gminy Krynica-Zdrój.

(MK)
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Krynica - Zdrój.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica