Polonijni sportowcy będą rywalizować w sportach zimowych.

Polonijni sportowcy będą rywalizować w sportach zimowych.
Burmistrz Krynicy-Zdroju podpisał (5 grudnia)  w Krakowie umowę ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska” na organizację XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych.
 
Igrzyska rozpoczną się 25 lutego i potrwają do 1 marca. Zawody sportowe rozgrywane zostaną w 9 dyscyplinach sportowych: biegi narciarskie, hokej, narciarstwo alpejskie, nordic walking, wielobój łyżwiarski, short track, snowboard, turniej rodzinny, igrzyska retro. - Dla Krynicy  i jej mieszkańców organizacja XIII Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych jest symboliczna, ponieważ odbędzie się w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zimowa olimpiada łącząca polskich sportowców z całego świata będzie dobrym sposobem na inaugurację obchodów tej rocznicy – mówi Dariusz Reśko, burmistrz uzdrowiska. 
   Światowe Igrzyska Polonijne, to kolejne po Forum Ekonomicznym, Festiwalu Biegowym i konkursach Miss wydarzenie budujące pozytywny wizerunek Krynicy-Zdroju. Dzięki temu sportowemu wydarzeniu zimowy sezon turystyczny wydłuży się o tydzień, co przełoży się na większy ruch nie tylko w branży hotelarsko-gastronomicznej. Ceremonię otwarcia i zamknięcia imprezy transmitowana będzie przez TVP Polonia.

(MK) fot. UM Krynica-Zdrój.
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Krynica - Zdrój.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica