Szymon Bębenek w czołówce narciarzy Trofeo Topolino Sci.

Szymon Bębenek w czołówce narciarzy Trofeo Topolino Sci.
Szymon Bębenek – najlepszym narciarzem wśród Polaków. Startując w grupie Juniorów Młodszych zajął 9. miejsce (slalom) oraz 15. (slalom gigant). We włoskim ośrodku sportów zimowych Folgaria rozegrano (15 marca) nieoficjalne Mistrzostwa Świata Młodzików i Juniorów Młodszych w narciarstwie alpejskim – Trofeo Topolino Sci.

Na starcie 53. edycji Trofeo Topolino stanęło kilkuset młodych alpejczyków z około 50 krajów. Do Włoch pojechała też dziesięcioosobowa grupa z Polski, w której skład wchodzili zawodnicy TAURON Bachleda Ski: Daria Krajewska, Szymon Bębenek, Maciej Regiel oraz Mikołaj Żółcik. Przed startami w Folgarii odbyli oni trzydniowe zgrupowanie w austriackim Innerkrems.
    Rywalizację wśród Juniorów Młodszych zdominowali reprezentanci Szwajcarii. Najlepszym polskim zawodnikiem okazał się Szymon Bebenek. Dziewiąte miejsce w tak prestiżowych zawodach jest dużym sukcesem. Trasy slalomu i slalomu giganta przygotowane na stokach Martinella Nord oraz Agonistica były bardzo wymagające. - „Liczyłem na lepsze przejazdy, szczególnie, że trasy bardzo mi się podobały. Chciałbym aby kiedyś powstało w Polsce kilka podobnych stoków.” – mówił Szymon Bębenek po zawodach, do których przygotowywał się od czerwca ubiegłego 2013 roku. Trenował w Polsce, Austrii i we Włoszech. Dla młodego narciarza z Krynicy - Zdroju zawody we Włoszech - to najważniejsze starty tego sezonu.

Małgorzata Kareńska fot. Wojciech Bębenek

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa Tauron Bachleda Ski

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica