Tylicz. Inspektor Wawelek - dbał o bezpieczeństwo dzieci na stoku

Tylicz. Inspektor Wawelek - dbał o bezpieczeństwo dzieci na stoku
We środę (7 lutego) na stoku narciarskim w Tyliczu było wesoło, ale przede wszystkim bezpiecznie. Do sportowej rywalizacji dzieci zagrzewał Inspektor Wawelek, towarzyszący funkcjonariuszom.
 
Amatorom białego szaleństwa nie straszny był mróz. O miejsce na podium walczyło 50 uczestników, w dwóch kategoriach wiekowych: 6-10 lat oraz 11-16. - „Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem” to coroczna akcja w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, która została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które przekazało nagrody: kaski, kubki, piłeczki, długopisy. – mówi asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu - Turniej składał się z dwóch części - teoretycznej czyli testu z wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania na stoku oraz praktycznej czyli zjazdu slalomem. Nikt z uczestników zawodów nie był przegranym, każdy otrzymał od policjantów upominki.
   Konkurs przeprowadzili policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy udziale Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju oraz policyjnego patrolu narciarskiego.
   Współorganizatorami imprezy byli: Ośrodek Narciarski „TyliczSki”, ratownicy stacji „TyliczSki”, Miasto i Gmina Krynica-Zdrój, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Krakowie, Warta S.A., Europe Direct w Krakowie oraz Wawel.

Oprac. MK fot. KM Policji NS
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica