W Krynicy ścigali się z Rafałem Majką!

W Krynicy ścigali  się z Rafałem Majką!
Miłośnicy dwóch kółek mieli niepowtarzalną okazję, aby stanąć na starcie ze znakomitym kolarzem, olimpijskim medalistą Rafałem Majką. Impreza kolarska "Majka Days" odbyła się w sobotę i niedzielę (16 – 17 września) w Krynicy – Zdroju.
 
W strugach deszczu wystartowała i zakończyła się amatorska, kolarska impreza "Majka Days". To dwudniowy wyścig, któremu patronował Rafał Majka, medalista olimpijski z Rio de Janeiro. W sobotę rozegrano jazdę indywidualną na czas na dystansie 14 kilometrów i przewyższeniu 365 metrów. Kolarze  jechali w kierunku Tylicza, następnie Mochnaczki Niżnej oraz na szczyt Jakubika (nachylenie 15 proc.)
    Wśród kobiet pierwsza na mecie zameldowała się Sylwia Szafraniec (Trek Velonews.pl). Drugie miejsce zajęła Alina Mylka (MTB S.A.), zaś trzecie - Izabela Sikorę (High5 Polska).  Najszybszy wśród mężczyzn był Jarosław Górecki (Kolarski.eu), który trasę pokonał w 24 minuty i 25 sekund. Kolejne miejsca zajęli: Artur Sowiński (Cycling Planet) oraz Piotr Toman (Auto Alarm Radio System „TOM).
    W drugim dniu zawodów kolarze amatorzy mieli do pokonania do wyboru dystans - 30, 45 lub 75 kilometrów. Na zwycięzców czekały puchary i nagrody, a także niezapomniane spotkanie z Rafałem Majką.
     Lokalizacja „Majka Days” (start/meta), trasy w Beskidzie Sądeckim pojawiają się nieprzypadkowo - tu właśnie członek zawodowej grupy kolarskiej "Bora Hansgrohe" realizował swe pierwsze poważniejsze treningi podczas zgrupowań i obozów przygotowawczych.

(MK) fot. aut.
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica