Weekendowy hokej na krynickim lodowisku. Padło dużo bramek.

Weekendowy hokej na krynickim lodowisku. Padło dużo bramek.
W miniony weekend na krynickim lodowisku sporo się działo. Najpierw w sobotnie przedpołudnie (12 stycznia) na taflę wyjechały hokeistki, które podejmowały zespół niżej notowanej w ligowej tabeli - 1906 Cracovii. Mecz wygrała uzdrowiskowa drużyna 10 : 4 (2:1,5:1,3: 2). Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania była Aneta Cygan, która dla MKHL Krynica zdobyła pięć goli 

     Po południu na lodowisku mecze w lidze krajowej rozegrali młodzicy i żacy KTH KM. W ramach rozgrywek południowych sąsiadów rywalizowali z rówieśnikami z Nowego Targu. W grupie starszej katecheci pokonali nowotarski zespół 11 : 3 (0: 0,5: 1,6: 2). Pięć goli w tym spotkaniu zapisał na swoim koncie Patryk Krężołek, najskuteczniejszy z krynickiej drużyny w rozgrywkach ligi słowackiej. Natomiast odmienny przebieg miała konfrontacja młodszej grupy hokeistów. Lepiej zaprezentował się zespół z Nowego Targu, który wygrał mecz 8: 2 (3: 0, 4: 0, 1: 2). Dla KTH KM bramki zdobyli: Adam Świadek i Damian Tyczyński. W tym tygodniu obydwa zespoły rozegrają kolejne mecze, tym razem na wyjeździe w Piešťanach.
     Wieczorem na lodowisko wyjechali hokeiści KKH Kaszowski - Cheeloo Dębica. Drużyna spod Góry Parkowej pokonała gości 22 : 2 (3: 1,8: 0,11: 1). Było to już czwarte w bieżącym sezonie zwycięstwo krynickiego zespołu nad hokeistami Cheeloo Dębica. Wygrana powiększyła przewagę kryniczan nad kolejnymi zespołami w tabeli 2 Ligi do dwunastu punktów. Następnym rywalem KKH Kaszowski będzie lubelski LHT. Mecz zostanie również rozegrany na krynickiej tafli.
     Hokejowy weekend zakończyło niedzielne spotkanie Krynickich Diabłów z pierwszoligową drużyną Demonów Nowy Targ. Hokeiści z Krynicy pokonali gości 4:1 (1:0), (2:1), (1:0) rozpoczynając tym samym drugą rundę swych rozgrywek.
 
Tekst i foto (red. M).
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica