Zostań Olimpijczykiem – Międzynarodowy Bieg z Vesną

Zostań Olimpijczykiem – Międzynarodowy Bieg z Vesną
Biegi - przełajowy na dystansie 8 km zboczem Góry Parkowej oraz dla dzieci alejkami krynickiego Deptaka. Takie sportowe atrakcje znalazły się w programie „Zostań Olimpijczykiem – Międzynarodowy Bieg z Vesną” dla rodzin ( i nie tylko) w sobotę (25 października), aby popularyzować ruch na świeżym powietrzu.

Zawody „Zostań Olimpijczykiem – Międzynarodowy Bieg z Vesną”, rozpoczęły biegi dla dzieci i młodzieży alejkami krynickiego Deptaka.  - „Uległam namowom Katarzyny Burchardt, rekordzistki Polski w chodzie sportowym, mieszkającej obecnie w Krynicy - Zdroju i razem zabrałyśmy się do pracy. - mówi Katarzyna Zygmunt, organizatorka wydarzenia. - "Sport, wszelkie formy aktywności ruchowej dają człowiekowi możliwość rozwoju osobistego w myśl powiedzenia - w zdrowym ciele zdrowy duch!”. Przełajowy bieg wystartował punktualnie o godzinie 16. 8. kilometrowa trasa wiodła m.in. zboczem Góry Parkowej. Zawodnicy mieli do pokonania dwa okrążenia. Niepokonanymi okazali się Kenijczycy, wśród nich zwycięzca Rop Abel Kibet. We wrześniu triumfował on w biegach Forum Ekonomicznego, w tym na dystansie z Krynicy do Muszyny.
    Sobotnie, sportowe wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Zostań Olimpijczykiem”. Organizatorzy: „Cogito, ergo sum” Katarzyna Zygmunt oraz Stowarzyszenie Regiony Nowych Szans „Vesna”. Współorganizatorzy: Stowarzyszenie INFINITAS i Instytut Zubera

Małgorzata Kareńska fot. aut.

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica