KORA, TRÓJKA I DEBIUTY – 30. URODZINY LISTY PRZEBOJÓW NA 49.K.F.P.P. OPOLE 2012 tylko w TVP1 ( 1-2.VI.2012 )

KORA, TRÓJKA I DEBIUTY – 30. URODZINY LISTY PRZEBOJÓW  NA   49.K.F.P.P. OPOLE 2012  tylko  w TVP1  ( 1-2.VI.2012 )
Z okazji 30-lecia „Listy Przebojów Trójki” artyści koncertu na potrzeby opolskich debiutów przygotują swoje interpretacje największych hitów, które przez lata święciły sukcesy na liście. Ze specjalnym mini-recitalem wystąpi Kora, której piosenka pojawiła się w pierwszym, historycznym notowaniu Trójki.

KORA – Pierwsza dama polskiego rocka, fenomenalna wokalistka zespołu Maanam, autorka oryginalnych tekstów, piosenek i wierszy. Zadebiutowała w 1976 roku z zespołem Maanam. Już na samym początku kariery została uznana za niebywałe zjawisko wokalno-estradowe.
Kora ma na swoim koncie wiele nagród, szereg platynowych i złotych płyt, ponad 5000 zagranych koncertów w Polsce i za granicą, kilka milionów sprzedanych płyt, dziesiątki teledysków.
Jako pierwsza artystka w Polsce podpisała kontrakt ze światową wytwórnią – RCA i Fuego oraz wydała trzy płyty na europejskich rynkach.
Każda płyta Kory to wielkie przeboje z doskonałymi tekstami i świetną muzyką. Jest autorką około 100 przebojów. Do największych hitów należą m.in.: Boskie Buenos, Lucciola, To tylko Tango, Karuzela Marzeń, Kocham Cię Kochanie Moje, Szał Niebieskich Ciał, Lipstick on The Glass i wiele innych.
Jesienią 2011 roku pojawiła się premierowa płyta Kory pt: PING PONG. Już w pierwszych tygodniach od premiery płyta pokryła się złotem.
W 2011 roku z rąk Prezydenta RP Kora otrzymała Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski: za zasługi dla kultury polskiej oraz za znaczące osiągnięcia w twórczości artystycznej.

Agatha (Agata Rozumek) - to młoda autorka piosenek od 4 lat mieszkająca w Londynie. Do Polski artystka przyjechała w związku z konkursem młodych talentów organizowanym przez Empik,  którego patronem była również radiowa Trójka. Szczególną uwagę jury konkursu, w skład, którego wszedł Piotr Metz, zwróciła śpiewająca gitarzystka, na scenie posługująca się pseudonimem Agatha. – Wśród prawie tysiąca nadesłanych nagrań od razu zauważyliśmy dziewczynę  o fantastycznym głosie – mówił w audycji "Lista Osobista" Piotr Metz.

Cuba de Zoo - jeden z ulubionych młodych zespołów dziennikarzy Radiowej Trójki. Ich utwory często goszczą na antenach  Trójki, Jedynki, RDC, Radia Gdańsk, Radia Olsztyn, Radia Szczecin i wielu innych. Ten zespół to dowód na to, że do świadomości słuchacza można przebić się bez kontraktu płytowego, promocji, a nawet managera. Wystarczył upór artysty i chwytliwy refren utworu „Czarne Auto”, który latem ubiegłego roku pojawił się w rozgłośniach radiowych. Od tego momentu wiele się zmieniło – Cuba de Zoo związał się z wytwórnią Mystic Production, wydał debiutancki album Rozkaz i raczej nie ma powodów, by „widzieć to czarno”.
Na czele zespołu stoi Kuba Podolski, wokalista i gitarzysta znany dotychczas z formacji Triquetra. Ponadto w składzie Cuba de Zoo znaleźli się artyści występujący niegdyś pod nazwą Popcore.

Marta Król - Urodzona 17 czerwca 1986 w Rudzie Śląskiej, wzrastała w rodzinie o muzycznych tradycjach. Wykształcona w klasie altówki, równocześnie uczęszczała do Prywatnej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Nice Noise w Katowicach, w klasie wokalu Danuty Bogus-Sendeckiej. Laureatka ogólnopolskich oraz międzynarodowych festiwali wokalnych. Latem roku 2010 w swoim rodzinnym mieście wystąpiła u boku Michała Urbaniaka w ramach trasy z cyklu Urbanator. Rok 2011 zaowocował wydaniem debiutanckiego krążka The first look. Najbliższe jej style to przede wszystkim jazz, soul gospel oraz tzw. easy listening. Z zawodu także filolog, absolwentka wydziału italianistyki Uniwersytetu Śląskiego. Nominowana do nagrody Fryderyk 2012.

Sinusoidal - to duet Michała Siwaka i Adrianny Styrcz. Stylistycznie to podszyty elektroniką rozbujany ocean brzmień dopełniony falą raz lirycznych, a kiedy indziej zawadiackich wokali Ady. Muzycy inspirują się nu-jazzem, trip-hopem, ambientem, downtempo czy synth-popem. Zarówno EP-ka, jak i krążek pt. „Out Of The Wall, które ukazały się jesienią 2011 r. wzbudziły duże zainteresowanie.

Janek Samołyk - to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i w ojczystym języku. Występuje od 2008 roku. Od tamtej chwili m.in. zwyciężył w konkursie debiutów na OFF Festivalu 2009, nagrał debiutancki album „Wrocław”, a singiel „Piosenka o pointach” promujący płytę zagościł na Liście Przebojów Trójki. Jego muzykę najczęściej opisuje się, jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. Wśród inspiracji wymienia on takich wykonawców, jak m.in. The Beatles, The Smiths, Blur, Marek Grechuta czy Marek Jałowiecki.

The Washing Machine - Pochodząca z Łodzi grupa The Washing Machine zdobywa coraz większe uznanie na polskim rynku muzycznym. Od 2007 roku koncertują regularnie i nieprzerwanie, dając się poznać polskiej publiczności podczas wielu różnych imprez, od kameralnych koncertów klubowych, przez audycje radiowe (m.in. Radiowa Trójka, Roxy FM), po występy na dużych festiwalach (m.in. Jarocin Festiwal, ll Tourbus, Maj Music Festival, Przystanek Woodstock) czy supporty takich zespołów, jak The Subways, Glasvegas, Ulterior. Przełomem był dla nich rok 2010. W kwietniu, jako jedyny polski zespół, wzięli udział w koncertach organizowanych przez brytyjskie wytwórnie muzyczne i media, których celem było zaprezentowanie młodych, obiecujących zespołów. W ramach trasy „UK Promo Tour” wystąpili w Londynie (O2 ACADEMY) oraz Liverpoolu (kultowy Cavern Club), gdzie zostali przedstawieni osobom odpowiedzialnym za sukcesy takich gwiazd, jak: Madonna, Kings Of Leon, Arctic Monkeys, Kaiser Chiefs. Przywieźli stamtąd bardzo entuzjastyczne recenzje. Tego samego roku zadebiutowali płytą z muzyką do niemego filmu „Gabinet Doktora Caligari”, która spotkała się z wyjątkowo dużym zainteresowaniem publiczności. Długo wyczekiwana płyta zespołu, zatytułowana „Into the Sun”, ukazała się nakładem Polskiego Radia 14 listopada 2011 r. Patronat medialny nad wydawnictwem objęła Radiowa Trójka.
Skła
Joanna Kondrat - polska wokalistka, autorka tekstów. Laureatka głównych nagród najważniejszych ogólnopolskich festiwali piosenki autorskiej w Polsce, m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Przeglądu Piosenki Autorskiej w Warszawie, Ogólnopolskiego Studenckiego Festiwalu Piosenki Turystycznej Yapa w Łodzi, Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Poetyckiej w Oleśnie, Festiwalu Twórczości Marka Grechuty „Korowód”. W 2011 wydała autorską płytę Samosie. Większość tekstów na płytę napisała samodzielnie.

Piotr Jurkowski z zespołem Sam Wiesz Kto (Laureat konkursu MOK w Opolu)
Piotr Jurkowski – organizator reggae festiwalu na Opolszczyźnie. Śpiewał w „Szansie na Sukces”, „Bitwie na Głosy”, w chórkach u Maryli Rodowicz, Drupiego, wokalista Opole Gospel Choir.
Przygodę ze śpiewaniem rozpoczął 4 lata temu, podobnie jak Edyta Górniak w Opolskim Studio Piosenki. Później sukcesy zaczęły przychodzić hurtowo:
- laureat „Szansy na Sukces” w odcinku z Urszulą,
- udział w programie „Bitwa na Głosy” w drużynie Edyty Górniak, gdzie podczas 5 odcinków, w których wystąpili miał najwięcej, bo aż 4 solówki,
- laureat konkursów, m.in. I miejsce w konkursie Stare po Nowemu w Strzelinie, czy Nocne Śpiewanie w Opolu,
Od niedawna pracuje z zespołem Sam Wiesz Kto nad autorską płytą oraz wspólnie z władzami Kluczborka i Stowarzyszeniem Artis Actiones organizuje V już edycję Stolica Reggae Festiwal, którego jest pomysłodawcą. Dwukrotnie wyróżniony w eliminacjach do opolskich Debiutów.
d zespołu:
Łukasz Drewniak – gitara, wokal
Krzysztof Drewniak – bas
Robert Boczkowski – perkusja
Adrian Szymajda - gitara

To debiutanci który z nich odbierze nagrodę im Anny Jantar ??? , Kto podbije serca widzów zgromadzonych w Opolskim Amfiteatrze? A kto publiczność przed telewizorami? O tym wszystkim przekonamy się śledząc tegoroczny festiwal piosenki na antenie TVP 1. Nasza ekipa będzie obecna na tym muzycznym święcie. Specjalne relacje ,wywiady zaprezentujemy na antenie www.malopolskie.tv z tej imprezy. Oglądajcie „ na żywo” bezpośrednie relacje z festiwalu na antenie TVP 1 ( 1-2.VI. 2012 r) i wypatrujcie wywiadów z artystami na naszej stronie.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica