KULTowePRZEBOJE NA 49.K.F.P.P. OPOLE 2012 w TVP 1

KULTowePRZEBOJE  NA  49.K.F.P.P. OPOLE 2012  w TVP 1

K U L T
Zespół powstał na początku 1982 roku w Warszawie. Swój pierwszy koncert zagrał 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie „Remont". KULT to chyba jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już od 30 lat.
Nagrali 14 płyt długogrających: Kult, Posłuchaj to do ciebie, Spokojnie, Tan, Kaseta, 45/89, Your Eyes, Tata Kazika, Muj Wydafca, Tata 2 , Ostateczny Krach Systemu Korporacji, Salon Recreativo, Poligono Industrial, Hurrra!!!
Polscy radiosłuchacze znają doskonale ponad 30 utworów KULT-u ze wszystkich list przebojów, np. „Piosenka młodych wioślarzy”, „Do Ani”, „Krew Boga”, „Polska”, „Parada wspomnień”, „Rząd oficjalny”, „Baranek”, „Kochaj mnie, a będę twoją”, „Gdy nie ma dzieci” i inne.
Zagrali ponad 3000 koncertów. Występowali 8-krotnie w Jarocinie i wszystkich innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Oprócz tego gościli na kilku koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Szwecji, Stanach Zjednoczonych. Ich koncerty to ponad 2-godzinne spektakle.
Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zespołowa jak i solowa charakteryzuje się nie tylko sukcesami pod względem artystycznym, ale i komercyjnym.

Skład:
Kazik Staszewski śpiew, saksofon
Janusz Grudziński klawisze
Piotr Morawiec gitara
Ireneusz Wereński bas
Wojciech Jabłoński gitara
Tomasz Goehs perkusja
Tomasz Zdunek trąbka
Tomasz Glazik saksofon tenorowy, saksofon barytonowy
Jarosław Ważny puzon


Opracował : M & A Media , współpraca : Biuro prasowe 49. K.F.P.P. Opole 2012


Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica