Muzyczna Zima 2016 MTV24.TV :YAN TIERSEN „EUSA” – KSIĄŻKA Z NUTAMI

Muzyczna Zima 2016 MTV24.TV :YAN TIERSEN  "EUSA" – KSIĄŻKA Z NUTAMI
Poleca :MTV24.TV
„Portz Goret” to jeden z dziesięciu nowych utworów Yana Tiersena skomponowanych na pianino, które ukażą się w formie książki z nutami „EUSA”. Najnowsze wydawnictwo artysty trafi do sprzedaży już 18 grudnia. Każda z kompozycji jest muzycznym zapisem konkretnego miejsca na wyspie Ushant, położonej u Wybrzeża Brittany gdzie mieszka Tiersen. Klip do „Portz Goret” można obejrzeć pod tym adresem: https://youtu.be/KwwwWz6Ef3I

„Ushant to coś więcej niż tylko mój dom, to część mnie. Chciałem stworzyć nie tylko plan wyspy, ale i moją wewnętrzną mapę tego kim jestem. Zacząłem od wybrania dziesięciu miejsc i w każdym z nich nagrałem sesję. Każda z dziesięciu kompozycji nosi tytuł miejsca, w której powstała. W książce z nutami odnajdziemy współrzędne GPS wszystkich lokalizacji oraz zdjęcia wykonane przez Emilie Quinquis” – mówi Tiersen.

Jako uzupełnienie do książki z nutami powstała strona internetowa (http://eusasound.bzh/ ), na której można znaleźć fotografie z sesji nagraniowych.

„Ważne jest dla mnie, aby muzyce towarzyszył wizualny obraz każdego z miejsc. Traktuję to jako formę zaproszenia słuchaczy do podróży na wyspę” – dodaje artysta.

W maju Yan Tiersen zagra w Europie serię koncertów. Artysta wystąpi w Niemczech, Szwecji, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech.

Wydawca / materiał  promocyjny  :  Mystic Production
 Opracował : Music Media Press
Poleca: MTV24.TV

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica