Ekskluzywny winyl "Night in Calisia" Włodka Pawlika poleca : MTV24.TV

Ekskluzywny winyl "Night in Calisia" Włodka Pawlika   poleca  : MTV24.TV
poleca: MTV24.TV
Już 28 listopada na rynku pojawi się wyjątkowe, limitowane wydawnictwo - jedyna polska płyta z prestiżową nagrodą Grammy - Randy Brecker plays Włodek Pawlik's "Night in Calisia" ukaże się na podwójnym winylu!

Ciekawym dodatkiem tego ekskluzywnie wydanego i historycznego, dzięki nagrodzie Grammy, albumu jest komentarz Włodka Pawlika o powstawaniu dzieła, a potem jego rejestracji. Podwójny winyl zostanie wydany w limitowanym, numerowanym nakładzie.

Preorder winyla (wysyłka od 21.11):
http://kayax.net/sklep-katalog/night-in-calisia-winyl/

Album Night in Calisia został uznany za "Najlepszy album dużego zespołu jazzowego" podczas 56 ceremonii rozdania nagród Grammy. Takiego „znaku jakości”, takiego wyróżnienia nie zdobył żaden rodzimy artysta, nie został nim uhonorowany żaden rodzimy projekt.

To wyjątkowe połączenie jazzu i muzyki symfonicznej.

Album Night in Calisia powstał z okazji obchodów 1850-lecia Kalisza, które przypadło na rok 2010. Muzykę u Włodka Pawlika zamówił dyrektor Filharmonii Kaliskiej Adam Klocek. Uroczysty koncert z udziałem Randy Breckera – jednego z najznakomitszych, współczesnych trębaczy jazzowych, trio Pawlika (Paweł Pańta - kontrabas, Cezary Konrad - perkusja) i orkiestry Filharmonii Kaliskiej odbył się w czerwcu 2010 r. Materiał na płytę muzycy nagrali rok później w studiach Polskiego Radia. Album wydany na CD osiągnął status PLATYNOWEJ PŁYTY.
Na suitę "Night in Calisia" składa się sześć utworów: "Night in Calisia", który tytułem nawiązuje do standardu Dizzy'ego Gillespiego "A Night in Tunisia", "Amber Road", "Orienthology" (tu kłania się "Ornithology" Charliego Parkera), "Follow The Stars", "Quarell Of The Roman Merchants" i "Forgotten Song".
Tytuły poszczególnych utworów nawiązują do wędrówek kupców na starożytnym Bursztynowym Szlaku, na trasie którego według ksiąg rzymskich leżała osada nazwana Calisią.

Skład zespołu:
Randy Brecker – trąbka
Włodek Pawlik Trio:
Włodzimierz Pawlik – fortepian
Paweł Pańta – kontrabas
Cezary Konrad – perkusja
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Adam Klocek − dyrygent

Tracklista:
Strona A
1. Night in Calisia 10:54
2. Amber Road 9:44
Strona B
3. Orienthology 10:17
4. Follow the Stars 11:17
Strona C
5. Quarrel of the Roman Merchants 10:59
6. Forgotten Song 10:26
Strona D
Włodek Pawlik opowiada o Night in Calisia 15:50

Wydawca płyty  / materiał  prasowy  : KAYAX 
Płytę poleca : MTV24.TV
Opracował : Music Media Press dla MTV24.TV

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica