MC DIVA, Jan Wojdak, AVICII...TOP 15 GOLD , Not: 386 / 387 , z dnia: 02.05. / 05.05. 2018 rok

MC DIVA, Jan Wojdak, AVICII...TOP 15 GOLD , Not: 386 / 387 , z dnia: 02.05. / 05.05. 2018 rok
MC DIVA MTV24.TV

MC DIVA, Jan Wojdak, AVICII...TOP 15 GOLD , Not: 386 / 387 , z dnia: 02.05. / 05.05. 2018 rok: MTV24.TV , Telewizja Regionalna Warszawa , Kielce , Planeta Kobiet , Fonomedia Group , radio DHT ( Kanada), przy współpracy DEE JAY MIX CLUB

400-notowanie "Top 15 Gold Hits" zbliża się wielkimi krokami , redakcja muzyczna telewizji MTV24.TV przygotowuje się do urodzinowego spotkania w rytmie największych przebojów ":Gold" , które znalazły się w naszym zestawieniu . Nie zabraknie urodzinowego tortu i toastu . Gdzie się spotkamy? , w gościnnych progach klubu muzycznego DOMUFFKA.COM , która na dobre zagościła w Krynicy - Zdroju. Wybieramy wspólnie nagrania które chcecie usłyszeć . Propozycje wysyłamy na adres: onemedia@interia.pl w terminie do dnia 30 maja br..

Głosy do kolejnych wydań TOP GOLD , prosimy przesyłać na adres; onemedia@interia.pl


Lista przebojów powstaje przy współpracy z firmami fonograficznymi : WARNER MUSIC POLAND , UNIVERSAL MUSIC POLSKA , MAGIC RECORDS , MY MUSIC, DEE JAY MIX CLUB , MYSTIC PRODUCTION , SONY MUSIC , FONOGRAFIKA , PARLOPHONE MUSIC POLAND, RYSZARD MUSIC , BLOW MUSIC , SONIC , POLSKIE NAGRANIA , KAYAX , IK TV RECORDS , HQT Media : wspólnie z uczestnikami imprez muzycznych klubów partnerskich min: . "Explosion Club" ( BORKOWO ) , "ADHD" ( Nowy Targ ) . REGIO RECORDS ( www.regiorecords.pl ), . ONE MEDIA GROUP , ONE MEDIA GROUP / Wydawnictwo , EXPLOSION ( Radom i Warszawie ) "BAJKA" -{ Łódź i Rzeszów ) , Club VELVET ( Tarnów ) , DOMUFFKA.COM ( Krynica Zdrój ) "ONYX" ( Busko Zdrój )

W związku z ósmą rocznicą śmierci Krystyny Stolarskiej (Gayaga/ MC Diva), firma fonograficzna Fonomedia Group pragnie przypomnieć dorobek artystyczny tej wybitnej artystki lat 80-tych w postaci wydania kolekcjonerskiej płyty zawierającej jej największe przeboje.
Album kolekcjonerski powstał z myślą o upamiętnieniu ważnej artystki jaką bez wątpienia była Krystyna Stolarska. To unikatowe wydawnictwo jest kierowane dla mediów, klubów muzycznych, dj-ów i wiernych fanów artystki. Premiera krążka zaplanowana jest na 30 lipca 2018. Płyta będzie zawierać utwory z różnych okresów jej działalności, dzięki którym dała się poznać szerszej publiczności z jak najlepszej strony artystycznej.
Tracklista:
Gayga:
1. Zamieszkamy w filiżance (Radio edit)
2. Jak dobrze że śnię (Clubbing mix)
3. Tango przyciszone (Clubbing mix)
4. Zamieszkamy w filiżance (Clubbing mix)
5. Płyń moja melodio (Clubbing mix)

MC DIVA:
6. Anioły płaczą
7. To ja mały książe
8. U la la la lato nad Bałtykiem
9. Ja ruchomy cel
10. Muzyka naszych serc
11. Dziewczyna z St. Pauli
12. Zajmij się mną
Gayga, a właściwie Krystyna Stolarska (ur. 30 października 1954 roku w Będzinie, zm. 30 lipca 2010 w Siemianowicach Śląskich) była polską piosenkarką, kompozytorką, autorką tekstów, aranżerką i skrzypaczką. Ukończyła Państwową Średnią Szkołę Muzyczną w klasie skrzypiec oraz studia na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 1973-80 występowała w żeńskim zespole muzycznym Amazonki i Pro Contra.

Współpracowała jako wokalistka z grupą Krzysztofa Sadowskiego i zespołem Blues and Rock Wojciecha Skowrońskiego. Krystyna Stolarska miała swój debiut w zespole Pro Contra na KFPP w Opolu z piosenką „Miłosennie” i w koncercie „Gala Polska” z piosenką „Mam to, co chcę” na MFP w Sopocie 1976.
W 1982 rozpoczęła solową karierę pod pseudonimem Gayga, współpracując kolejno z towarzyszącymi zespołami Pro-Rock, Din, Sei Channel, Jork, MC Diva. Na listy przebojów trafiła z utworami „Ostatni singel”, „Jeszcze godzin tyle”, „Ja, ruchomy cel”, „Graj, nie żałuj strun”.

W swym repertuarze miała utwory z pogranicza bluesa, rocka i popu. Gayga wielokrotnie zdobywała tytuły „Talent Roku” i „Wokalistka Roku” oraz nagrody za „Piosenkę Roku” i „Teledysk Roku”. Odbyła tournée koncertowe w 28 krajach na pięciu kontynentach, „Guest Star” na europejskich rockowiskach i międzynarodowych festiwalach piosenki. Brała udział w międzynarodowych trasach koncertowych. Nagrała 30 recitali telewizyjnych w Polsce i za granicą. Nagrywała z orkiestrami radiowymi: Warszawa, Łódź, Katowice, Kolonia, Baden-Baden, Berlin, Rostock, Drezno, Praga, Ostrawa i Hawana.

Zdobyła wiele nagród i wygrała wiele plebiscytów prasowych, radiowych i telewizyjnych, m.in. wielki sukces w telewizyjnym plebiscycie „Muzyczna Jedynka” w latach 90. - wielokrotna wygrana z zespołem Jork i MC Diva, założycielem obu grup był znany muzyk i kompozytor Bernard Sołtysik, który od samego początku zajmował się muzyczną stroną działalności Gaygi. Wielokrotnie uczestniczyła w festiwalach w Opolu i Sopocie. Od organizatorów festiwalu w Opolu otrzymała dyplom „.... jako osoba wielce zasłużona dla Polskiej Piosenki i jej Festiwali...”. Była także laureatką nagrody fotoreporterów MISS Obiektywu na XX KFPP-Opole 83.

Muzykę komponowała samodzielnie lub korzystała z utworów, które skomponowali: Bernard Sołtysik, Tadeusz Nalepa, Katarzyna Gärtner, Bogdan Kisiel. Autorami tekstów są: Andrzej Kuryło, Janusz Kondratowicz, Andrzej Sikorowski, Janusz Wegiera, Marek Gaszyński, Julian Matej, Magda Wojtaszewska, Marcin Lenda, Irena Buczek, Jarosław Nowosad, Ziemowit Kosmowski, Marek Nawrat, Robert Noszczyk.
W latach 90. pod pseudonimem MC Diva (także nazwa zespołu) wydała kilka albumów w stylu dance, z których pochodzą takie przeboje jak: „Panie, coś Pan”, „Anything You Want”, „To Ja”, „Mały Książę”, „Muzyka naszych serc”, „Dziewczyna z St. Pauli”. Koncertowała z wielkimi gwiazdami muzyki dance: DJ Bobo, Fun Factory, Captain Jack, E- Rotic, Heath Hunter, MC Erik & Barbara.

W 2006 roku powróciła jako Gayga z nowym albumem zatytułowanym „Dziennik z podróży” nawiązując tym samym do dorobku artystycznego i swoich tras koncertowych. Krystyna Stolarska marła wskutek choroby nowotworowej. Uroczystości pogrzebowe artystki odbyły się 4 sierpnia 2010 roku. Urnę z jej prochami złożono w rodzinnym grobowcu na cmentarzu przy kościele św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej.


    TOP 15 GOLD , Not: 386 / 387 , z dnia: 02.05. / 05.05. 2018 rok

   
      I    II    III
     1.   2.   6.   U LA LA  ( LATO NAD BAŁTYKIEM )  - MC DIVA
     2.   1.  15.  NIE SZKODA RÓŻ - JAN WOJDAK & WAWELE
     3.  13.  2.   WAKE ME UP - AVICII 
     4.   7.   9.   FADE TO GREY - VISAGE
     5.  6.    3.   MANDALAY - MICHAŁ BAJOR
     6. 10.   3.   SHOW MUST GO ON - QUEEN 
     7.  12.  4.   AROUND  MY HEART - SANDRA
     8.  15.  2.   ISLAND - MIKE OLDFIELD & BONNIE TYLER  
     9.  14.  2.   MAGDALENA - DEMIS ROUSSOS
   10.   9.   4.    AMENO - ERA
   11.  11.  8.   YOU CAME -  KIM WILDE
   12.   4.   7.   SZKALNA POGODA - MAŁGORZATA OSTROWSKA  & LOMBARD

   13.  N.   1.   THE BEST - TINA TURNER   ( NOWOŚĆ ) poleca  DEE JAY MIX CLUB

   14.  N.   1.   BE WITH YOU - ENRIQUE IGLESIAS  (NOWOŚĆ )  poleca  DEE JAY MIX CLUB

   15.  N.   1.   BEAUTIFUL  LIFE - ACE OF BACE  ( NOWOŚĆ )  poleca DEE JAY MIX CLUB

 

 

   I - pozycja aktualnego notowania  ,  II - pozycja z ubiegłego notowania  , III - ilość tygodni w zestawieniu

  N - nowość w zestawieniu

 

 

   Opracował :  MTV24.TV

   Współpraca : MATEUSZ MARZEC  - tekst  o MC DIVA / GAYGA

   Współpraca :  Fonomedia Group  ,  Bernard  Sołtysik 

  

Autor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica