TOP GOLD HITS MAŁOPOLSKIE.TV "Radość najpiękniejszych lat"- ANNA JANTAR , prezentuje: TEEKANNE ( www.teekanne.pl)

TOP GOLD HITS MAŁOPOLSKIE.TV  "Radość najpiękniejszych lat"- ANNA JANTAR , prezentuje: TEEKANNE ( www.teekanne.pl)
Złota Kolekcja - Anna Jantar ,poleca Małopolskie.TV & TEEKANNE
  Małopolskie.TV & Teekanne  z  TOP GOLD HITS , lista przebojów wszech czasów  w telewizji Małopolskie.Tv, programy od stycznia 2014 , kawiarenki muzyczne z herbatą Teekanne  i wielkimi przebojami . Lista przebojów , konkursy z nagrodami. Jesień 2013/Zima 2014 z nowymi smakami herbaty Teekanne i gorącymi przebojami....
 Premierowe  notowania  TOP GOLD HITS MAŁOPOLSKIE.TV w piątki . Co tydzień  konkurs w którym do wygrania płyty z wielkimi przebojami , zestawy upominków od TEEKANNE ( jesienno -zimowe smaki herbat , wraz z upominakmi od Małopolskie.TV.  TOP GOLD MAŁOPOSLKIE.Tv prezentuje i poleca płyty  muzyki dla wszystkich .

Muzyczna propozycja  do  listy  TOP GOLD HITS MAŁOPOLSKIE.TV 

  - Tyle słońca w całym mieście -  ANNA JANTAR  

  Płyta tygodnia  TOP GOLD HITS MAŁOPOLSKIE.TV 

    -     Radość najpiękniejszych lat  - ANNA JANTAR  , dystrybutor; 
Parlophone Music Poland

  Płyta dostępna w salonach  EMPiK 
  
  Radość najpięknijszych lat  - to dwadzieścia dwa  niezapomnaine przeboje Anny Jantar. Idealnie dobrane nagrania w zestaweiniu "Złota Kolekcja" , na której nie zabrakło min: "Tyle słońca w całym mieście"  , "Ktoś między nami " , "Moje jedyne marzenie" , Najtrudniejszy pierwszy krok " . Płyta która winna znaleść sie kolekcji  fana piosenke i niepowtarzalnego głosu Anny Jantar , jak i fana dobrej piosenki. 
 MAŁOPOLSKIE.TV POLECA  PŁYTĘ "Radość najpiękniejszych dni" - ANNA  JANTAR 
Anna Jantar właśc. Anna Maria Szmeterling, ur. 10.06.1950 Poznań, zm. 14.03.1980 Warszawa, piosenkarka. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w czwartym roku życia. Kontynuowała ją w PSM. Ukończyła ŚSM w Poznaniu. Uczestniczyła w wielu przeglądach i konkursach pianistycznych, koncertowała też z orkiestrą Filharmonii Poznańskiej. W 1967 roku nawiązała współpracę z poznańskimi teatrami poezji i kabaretami studenckimi Oktawa, Od Nowa i Nurt. Początkowo jako akompaniatorka, później jako piosenkarka. W 1968 roku uczestniczyła w Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w Krakowie, gdzie otrzymała wyróżnienie za interpretację piosenki A lipiec grał. Dokonała także pierwszych nagrań w Rozgłośni Poznańskiej PR. Po występach na FAMA w Świnoujściu w 1969 roku, gdzie otrzymała wyróżnienie za interpretację piosenki Łąka bez kwiatów, została solistką zespołu Waganci, którym kierował Jarosław Kukulski (późniejszy mąż). Z Wagantami śpiewała do 1972 roku. 

Wylansowała wówczas swój pierwszy przebój Co ja w Tobie widziałam. Wystąpiła w filmie Milion za Laurę (reż. H. Przybył) jako solistka zespołu wojskowego, z którym zaśpiewała piosenkę Czujna straż. W filmie Nie zaznasz spokoju (reż. M. Waśkowski) zaśpiewała piosenkę Kto powie nam, a w filmie Brunet wieczorową porą (reż. S. Bareja) piosenkę Cygańska jesień. W 1972 otrzymała uprawnienia Ministerstwa Kultury i Sztuki do wykonywania zawodu piosenkarki i pod pseudonimem Anna Jantar rozpoczęła karierę solową. W 1973 roku uczestniczyła w KFPP w Opolu, gdzie śpiewała swój pierwszy solowy przebój Najtrudniejszy pierwszy krok. Jest laureatką nagrody publiczności na KFPP Opole'74 za Tyle słońca w całym mieście (piosenka ta zwyciężyła także w plebiscytach na przebój roku 1974 i 1975), nagrody Polskich Nagrań na FPŻ Kołobrzeg'74 za Nie żałujcie serca dziewczyny, wyróżnienia za interpretację jugosłowiańskiej piosenki Czas jest złotem na festiwalu w Lublanie (Jugosławia) w 1974 roku, III nagrody za interpretację piosenki Tak wiele jest radości na festiwalu w Castelbar (Irlandia) oraz III nagrody w Coupe d'Europe w Villach (Austria) wspólnie z Marianną Wróblewską i Tadeuszem Woźniakiem w 1974 roku, II nagrody za interpretację piosenki Staruszek świat oraz nagrody publiczności na MFP Sopot'75, II nagrody na festiwalu w Dreźnie (NRD) w 1975 roku za Niech ziemia tonie w kwiatach, II nagrody festiwalu Interstudio w Helsinkach (Finlandia) w 1978 roku za Tylko mnie poproś do tańca. W 1976 roku z powodu macierzyństwa zrezygnowała z pracy zawodowej. Na estradę powróciła w 1977 roku z nowym repertuarem. Śpiewała w duetach, m.in. ze Stanisławem Sojką, Bogusławem Mecem, Andrzejem Thenardem i Zbigniewem Hołdysem, nagrywała piosenki z Budką Suflera i Perfectem. 

30 grudnia 1979 przed trzecią podróżą na koncerty w klubach polonijnych USA wystąpiła w programie PR Cztery pory roku, gdzie przypomniała swoją karierę. Przyjęła wówczas także gratulacje za zwycięstwo w plebiscycie s łuchaczy studia Gama, którzy Nic nie może wiecznie trwać w jej wykonaniu uznali piosenką roku 1979. Zginęła w katastrofie lotniczej. Od 1984 roku nagroda jej imienia przyznawana jest debiutantom na KFPP w Opolu. Dwie piosenki z jej repertuaru (Tyle słońca w całym mieście i Najtrudniejszy pierwszy krok) znalazły się wśród laureatek plebiscytu O!polskie piosenki ogłoszonego z okazji jubileuszu 35-lecia KFPP w Opolu w 1998 roku. W kilku miastach kraju działają fankluby imienia A. Jantar. W 1994 roku ukazało się książkowe Wspomnienie o Annie Jantar - Słońca jakby mniej... M. Pryzwan. 

Materiał dzieki uprzejmości EMPiK  i EMPiK .com 
Poleca Małopolskie.TV 

MAŁOPOLSKIE.TV & TEEKANNE  zapraszają na  jesienno - zimowe spotkania  z widzami  telewizji.
Jesień 2013 / Zima 2014  to nowe smaki  herbaty  TEEKANNE , przeboje  z TOP GOLD HITS  Małopolskie.Tv , konkursy z nagrodami ( upominki od  firmy  TEEKANNE i firm fonograficznych ) .
Zapraszamy do Naszych  muzycznych kawiarenek  start już 22.XI. 2013 w Muszynie 
 
Współpraca: PROJEKT INFO ( www.projektinfo.pl ) -partner technologiczny telewizji Malopolsskie.tv 

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica