10 grudnia mikołajkowe niespodzianki w ośrodkach PKL na Gubałówce, Górze Parkowej i Górze Żar

10 grudnia mikołajkowe niespodzianki w ośrodkach PKL na Gubałówce, Górze Parkowej i Górze Żar
Grudzień to miesiąc, który zdecydowanie kojarzy się z prezentami i miłymi niespodziankami. A tych nie zabraknie w ośrodkach turystycznych Polskich Kolei Linowych. Zapraszamy wszystkich na Gubałówkę do Zakopanego, Górę Parkową w Krynicy-Zdrój oraz Górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim do wspólnego świętowania i na dzień pełen mikołajkowych atrakcji.

Mikołajki to święto, które niesie ze sobą wiele pozytywnych emocji i na które wszyscy z niecierpliwością czekają przez cały rok. Tegoroczne wypadają we wtorek, dlatego warto zaplanować Mikołajki w czasie wolnym i spędzić z bliskimi cały dzień, zwłaszcza że Polskie Koleje Linowe w sobotę 10 grudnia w swoich ośrodkach turystycznych przygotowały sporo niespodzianek, które pozwolą spędzić magicznie czas w klimacie świątecznym i skorzystać z zaplanowanych atrakcji.

Niezapomniane Mikołajki w Krainie Światła na Gubałówce

Na mieszkańców Zakopanego oraz turystów wybierających się w ten weekend w góry i odwiedzających Gubałówkę 10 grudnia czeka niezapomniany dzień i bajkowy wieczór.

PKL przygotowały całodzienne wydarzenia, które oprócz dobrej zabawy pozwolą spędzić rodzinnie i aktywnie czas. Na szczyt wzniesienia proponujemy wyruszyć koleją linowo-terenową PKL. Taka podróż to dodatkowa rozrywka, która zawsze dostarczy niezapomnianych wrażeń i widoków na Tatry.

Atrakcje na Gubałówce rozpoczną się od wizyty Mikołaja, który już o godz. 11:00 zaparkuje sanie na wzniesieniu i słodyczami obdaruje najmłodszych. To będzie niezapomniane spotkanie, dlatego warto uwiecznić je na pamiątkowej fotografii!

Każdy, kto 10 grudnia odwiedzi Gubałówkę, będzie miał niepowtarzalną możliwość, by zaprojektować własną i wymarzoną kompozycję świątecznej bombki. Stworzona przez nas ozdoba będzie oryginalnym prezentem dla bliskich na zbliżające się święta lub sami będziemy mogli ją wykorzystać do przyozdobienia choinki.

Ale to nie koniec niespodzianek, bo od tego dnia Gubałówka na cały nadchodzący sezon zimowy zamieni się w niezwykłą Krainę Światła i najwyżej położony świetlny park w Polsce. Od godziny 16:00 na wzniesieniu rozbłyśnie tysiące kolorowych światełek - ekologicznych oraz energooszczędnych ledowych lampek. W Krainie Światła nie zabraknie świetlnych iluminacji w postaci bajkowych rzeźb, które nie tylko zachwycą kolorami, ale będą nawiązywały do tradycji Podhala i tatrzańskiej przyrody. Będziemy mogli zobaczyć między innymi świetlne postacie gazdy, gaździny, kozicę górską oraz błyszczące płatki śniegu, a także wiele innych folklorystycznych dekoracji.

Niespodzianki retro i Park Światła na Górze Parkowej

Jeśli chcecie powrócić do przeszłości i sięgnąć do pięknych retro tradycji, 10 grudnia proponujemy wybrać się do Krynicy-Zdrój na Górę Parkową, by wspólnie świętować Mikołajki oraz otwarcie Parku Światła. Ten dzień w ośrodku turystycznym Grupy PKL będzie niezwykły i przeniesie nas w czasie do lat 30. XX wieku.

Najmłodsi w asyście opiekunów już po godzinie 14:00 za symboliczną opłatę (1 zł) wyruszą historycznym i odrestaurowanym wagonem na szczyt Góry Parkowej, na której pojawi się Mikołaj z pysznymi słodyczami.

Mikołajki od zawsze kojarzą się nam z prezentami, ale to jakie tradycje i ciekawostki wiążą się z tym znanym i lubianym dniem będziemy mogli usłyszeć podczas wspólnego świętowania na Górze Parkowej.

W tym dniu na wzniesienie rozbłyśnie milionem energooszczędnych lampek LED, a Park Światła stanie się najjaśniejszym punktem w Krynicy-Zdrój. Na turystów odwiedzających Górę Parkową czekać będą retro iluminacje przepełniające swym blaskiem wzniesienie oraz zdobiące Park Światła. Złote sanie z parą koni inspirowane historycznymi fotografiami Krynicy z lat 30. XX, imponująca ponad 6-metrowa fontanna świetlna, iskrzące altanki, a także połyskujący od świateł muzyczny patefon – to tylko niektóre z nich. Na tarasie Kawiarni Parkowej nad głowami gości rozpościerać się będzie świetlny baldachim, stworzony z tysięcy połyskujących lampek. Świetlista zimowa aranżacja nie byłaby kompletna bez choinki. Podczas Mikołajek na Górze Parkowej świąteczne drzewko zostanie uroczyście rozświetlone.

Mikołajki w ośrodku PKL to również sentymentalna podróż w czasie. Goście podczas spotkania przeniosą się do zimowych tradycji lat 30. ubiegłego wieku, a także poznają najciekawsze sposoby aktywnego spędzania czasu o tej porze roku. Narty, dancing, brydż – to niewątpliwie trzy wielkie miłości i najważniejsze rozrywki bywalców kurortów w okresie XX-lecia międzywojennego. Ciekawostki na ich temat usłyszymy podczas wydarzenia.

Moda lat 30. XX wieku fascynuje i inspiruje do dziś. Elegancja, pióra, zdobione sukienki, fraki, ale też mała czarna i „chłopięcy luz” – tych elementów nie zabraknie również podczas uroczystego spotkania na Górze Parkowej. Miłośnicy mody oraz ciekawi stylu retro, który królował wówczas na salonach, będą podziwiać pokaz strojów z dawnych lat. Ale nie tylko, bo uczestnicy wydarzenia sami poczują niepowtarzalny klimat stylu retro i założą najmodniejsze suknie, garnitury oraz dodatki. I oczywiście te chwile proponujemy uwiecznić na pamiątkowej retro fotografii w fotobudce.

Mikołaj w Krainie Żaru

10 grudnia Mikołaj nie ominie również Krainy Żaru, która po raz pierwszy rozbłyśnie w ośrodku turystycznym PKL na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim.

Wzniesienie zamieni się w świąteczną krainę, którą rozświetlą tysiące ekologicznych lampek LED. Nie zabraknie atrakcyjnych iluminacji świetlnych, dzięki którym atmosfera będzie magiczna i wręcz baśniowa. Oczywiście w Krainie Żaru pojawi się roześmiany Mikołaj, który przywita rodziny z dziećmi i wszystkie osoby goszczące w tym magicznym miejscu. Do Kariny Żaru dostaniemy się wagonem kolei PKL, w tym dniu po godzinie 12:00 najmłodsi skorzystają z przejazdu za symboliczną 1 zł.

Świąteczną atmosferę w Krainie Żaru poczujemy jeszcze bardziej dzięki pysznym korzennym i aromatycznym pierniczkom, które umilą czas turystom odwiedzającym w ten dzień Górę Żar.

Na wzniesieniu zrobi się kolorowo nie tylko za sprawą iluminacji świetlnych i kolorowych lampek, ale również za sprawą balonowego zoo oraz malowanych buziek dzieciaków. Świetna zabawa czeka na wszystkich w fotobudce, podczas pozowania do zdjęć z wyjątkowymi gadżetami. Nie ma lepszej pamiątki, niż zdjęcia z bliskimi zrobione podczas wspólnie spędzonych chwil.

Rodziny uczestniczące w mikołajkowym spotkaniu będą mogły wykazać się biorąc udział w ciekawych konkursach z nagrodami. Uczestnictwo w nich z pewnością będzie niezapomnianym i pełnym emocji przeżyciem, a dodatkowo pozwoli na rodzinną zabawę pogłębiającą więzi.

Mamy nadzieje, że Mikołajki w ośrodkach turystycznych PKL pozwolą spędzić miło i rodzinnie czas, a także będą sposobem, by oderwać się od codzienności wprawiając wszystkich w atmosferę zbliżających się Świąt.

PKL rekomendują zakup biletów na przejazd koleją w sklepie internetowym www.pkl.pl

Godziny otwarcia ośrodków turystycznych dostępne są na stronie PKL.

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także od 1 lipca 2022 r. w Bieszczadach w Solinie.


Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób. Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica