3 lipca rozpoczyna się 4 Festiwal Muzyki EMANACJE

3 lipca rozpoczyna się 4 Festiwal Muzyki EMANACJE
W najbliższą niedzielę, koncertami zespołu filharmoników berlińskich Scharoun Ensemble w Lusławicach i międzynarodowego grona kameralistów/pedagogów Young Arts Masterclass w Gorlicach, rozpoczynamy 4 edycję małopolskiego festiwalu EMANACJE, obejmującego 40 koncertów, realizowanych w Małopolsce (i nie tylko) w każdy weekend lata.

   Niedziela, 3 lipca 2016 – tego dnia rozpocznie się czwarta już edycja Festiwalu EMANACJE. Przy współpracy z ponad trzydziestoma partnerami z Małopolski – i nie tylko! – Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego przygotowało dla Państwa 40 wyjątkowych koncertów, zachęcając do muzycznej podróży po Małopolsce szlakiem festiwalowych wydarzeń odbywających się w najciekawszych miejscach na mapie województwa.
    W myśl idei „emanowania” i promieniowania z lusławickiego Centrum, tegoroczny festiwal po raz pierwszy przekroczy granice Małopolski – goszcząc na Rynku w Krośnie w kooperacji z Young Arts Festival & Masterclass. Po raz pierwszy odwiedzimy również Królewskie Miasto Biecz, po krótkiej przerwie wrócimy do Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej oraz Szczawnicy i Tuchowa, nie zaniedbując stałych punktów na emanacyjnej mapie, takich jak Zamek Królewski w Niepołomicach, Zamek w Wiśniczu, Kasztel w Szymbarku, Zamek Suski, drewniany Kościółek w Lipnicy Murowanej i wiele innych…
    Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się także lista zaproszonych artystów, wśród których – już tradycyjnie – nie zabraknie zarówno gwiazd światowego formatu jak i znakomitych artystów młodego pokolenia. Usłyszymy m.in.: laureatów Grammy – Youth Orchestra of the Americas i gitarzystę Davida Russella, Gautiera Capuçon’a na wiolonczeli, zespół berlińskich filharmoników Scharoun Ensemble (to już 3 lipca!), Ensemble OPUS z Korei Południowej ze znakomitą skrzypaczką So-Ock Kim; wysłuchamy recitali fortepianowych (Ratimir Martinovic i Won-Sook Hur) oraz skrzypcowych (Krzysztof Jakowicz, laureatki Konkursu Skrzypcowego im. G. Bacewicz). Równolegle zaprezentują się najlepsi polscy kameraliści młodego pokolenia (Chopin Piano Quintet, Trio im. Wiłkomirskich, Duo Bojanowicz/Koziak, kwartet Diverso, czy Surrealistic Five – który prawykona w Lusławicach nowopowstały Kwintet fortepianowy Hanny Kulenty z jej gościnnym udziałem). Dla fanów muzyki jazzowej przygotowaliśmy koncert Adam Bałdycha z norweskim Helge Lien Trio oraz prawdziwe, trzydniowe święto – drugą edycję Konkursu Skrzypków Jazzowych im. Zbigniewa Seiferta w mistrzowskiej, międzynarodowej obsadzie.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.emanacje.pl, gdzie znajdą Państwo szczegółowe informacje o wszystkich 40 wydarzeniach, artystach, gospodarzach koncertów, a także dokonają rezerwacji bezpłatnych biletów na każdy z tegorocznych koncertów.

Zapraszamy!

Scharoun Ensemble zainauguruje 4. Festiwal EMANACJE

W niedzielę, 3 lipca (18:00) rozpocznie się czwarta edycja małopolskiego festiwalu EMANACJE, organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Tegoroczny festiwal zainauguruje w Lusławicach koncert w wykonaniu zespołu kameralnego Filharmonii Berlińskiej – Scharoun Ensemble Berlin! Będzie to jednocześnie inauguracja kolejnej edycji programu mistrzowskiej edukacji muzycznej – Letnia Akademia Muzyki 2016 – prowadzonej i przygotowanej przez berlińskich muzyków w Lusławicach już po raz trzeci!

W wykonaniu Scharoun Ensemble Berlin w niedzielny wieczór usłyszymy dwa arcydzieła kameralistyki: Kwintet klarnetowy A-dur W.A. Mozarta oraz Oktet F-dur F. Schuberta.

Jednocześnie – również o godzinie 18:00 – w Dworze Karwacjanów w Gorlicach zaprezentują się rodzimi mistrzowie kameralistyki i uznani soliści: Szymon Krzeszowiec, Łukasz Błaszczyk, Bartłomiej Tełewiak w znakomitym towarzystwie gości specjalnych w osobach Piero Massy (altówka) i Roberto Traininiego (wiolonczela). Mamy przyjemność gościć tych znakomitych artystów dzięki współpracy z Young Arts Festival w Krośnie, gdzie prowadzą oni mistrzowskie kursy w ramach Young Arts Masterclass.

To jedynie pierwsze dwa koncerty 4. Festiwalu Muzyki EMANACJE, przed nami łącznie 40 muzycznych wydarzeń, realizowanych na terenie całego województwa małopolskiego, w najpiękniejszych i najciekawszych zakątkach regionu. Bezpłatne bilety na wszystkie koncerty są już dostępne w rezerwacji internetowej na stronie www.emanacje.pl.

Zapraszamy!

Niedziela, 3 lipca, 18:00
Lusławice

Sala koncertowa Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
Inauguracja 4. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki

EMANACJE 2016

Scharoun Ensemble Berlin:
Wolfram Brandl, skrzypce
Christophe Horak, skrzypce
Micha Afkham, altówka
Claudio Bohórquez, wiolonczela
Peter Riegelbauer, kontrabas
Alexander Bader, klarnet
Markus Weidmann, fagot
Stefan de Leval Jezierski, waltornia

w programie:

Wolfgang Amadeusz Mozart – Kwintet na klarnet i instrumenty smyczkowe A-dur K. 581
***
Franciszek Schubert – Oktet F-dur op. 166

Niedziela, 3 lipca, 18:00
Gorlice


Dwór Karwacjanów / Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów
Koncert Mistrzowski pedagogów Young Arts Masterclass 2016

Szymon Krzeszowiec, skrzypce
Łukasz Błaszczyk, skrzypce
Bartłomiej Tełewiak, skrzypce
Piero Massa, altówka
Roberto Trainini, wiolonczela
Michał Sadzikowski, fortepian
Michał Francuz, fortepian

w programie:

Enrique Granados – Kwintet Fortepianowy g-moll, op. 49
Franciszek Schubert – Trio smyczkowe B-dur, D 471
Franciszek Schubert – Rondo na skrzypce i fortepian
Dymitr Szostakowicz – 3 Duety na dwoje skrzypiec i fortepian
Maurycy Moszkowski – Guitarre, op.45 nr 2 na wiolonczelę i fortepian

www.emanacje.pl
www.penderecki-center.pl
Kontakt: krakow@penderecki-center.pl, tel. 12 333 40 01

MTV 24
Źródło : Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego 
Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica