40 Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza w Kaliszu

40 Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza w Kaliszu
3 października w Kaliszu miał miejsce 40 Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza. Jubileuszowa edycja na dystansie 10 kilometrów przyciągnęła ok. 1000 uczestników, przebiegała inną trasę niż zazwyczaj. Dopisała jednak frekwencja i pogoda.
.
Bieg Uliczny Ptolemeusza odbywa się tradycyjnie w Kaliszu co roku. W ten dzień miłośnicy sportu mają okazję by się wykazać, a początkujący mogą się sprawdzić. Celem imprezy jest popularyzacja masowych biegów oraz promocja miasta Kalisza. Imprezie tradycyjnie towarzyszyła rywalizacja dzieci i młodzieży oraz bieg przedszkolaków.

Trasa przebiegała inaczej niż w latach ubiegłych. Start nastąpił z ulicy Częstochowskej, obok Teatru Wojciecha Bogusławskiego. Zawodnicy biegli w górę do ulicy Dworcowej, tam nawracali by następnie biec w dół Szlakiem Bursztynowym. Tutaj do wykonania były dwa okrążenia i powrót ulicą Częstochowską do mety.

W biegu uczestniczyli między innymi Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski, biegacze Forum Ekonomicznego oraz raper i osobowość telewizyjna Jacek MEZO Majer, który następnie koncertował dla licznie przybyłych Kaliszan oraz kończących bieg zawodników.

Imprezę zakończyła ceremonia wręczenia medali, pucharów i nagród.

Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. aut.

Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica