4.Sądeckie Targi Książki wzbudziły duże zainteresowanie wśród czytelników

4.Sądeckie Targi Książki wzbudziły duże zainteresowanie wśród czytelników
Tegoroczne targi książki miały miejsce w dniach 14-15 maja w Wyższej Szkole Biznesu-NLU w Nowym Sączu i cieszyły się wielkim zainteresowaniem sporej rzeszy czytelników.

Można było przejrzeć i zakupić najnowsze pozycje na rynku wydawniczym,  w przystępnych cenach oraz wziąć udział w spotkaniach z autorami najciekawszych publikacji. Wspaniała uczta dla czytelników, wszystkich uwielbiających książki i czytelnictwo.

Ustawione stoiska przyciągały wzrok na wyłożone publikacje. Każdy czytelnik, zarówno młody jak i starszy mógł wybrać coś dla siebie, coś dla swojego gustu.

Społeczno – Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” i Fundacja Sądecka ,zorganizowała spotkania z autorami najciekawszych wydanych publikacji. Można było wysłuchać wypowiedzi podróżniczki Beaty Pawlikowskiej, Magdaleny Szefernaker autorki książki „Mama na obcasach”, Antoniego Kroha wspaniałego pisarza i etnografa, laureata nagrody im. Ks. prof. Bolesława Kumora, historyka Rafała Skąpskiego oraz bardzo interesującej rozmowy z Grzegorzem Czerwickim, człowiekiem który był więziony przez 12 lat i przeszedł metamorfozę życia. Tu odnalazł Boga i sens dalszego życia.

Podczas 4. Sadeckich Targów odbyła się uroczysta gala X edycji Nagrody Literackiej im. Ks. prof. Bolesława Kumora.

Patron nagrody - ks. prof. Bolesław Kumor ( 1925-2002 ) to jeden z najwybitniejszych historyków kościoła naszych czasów. Wykładał na KUL, PAT i Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. W dorobku naukowym miał ok. 650 pozycji, w tym 37 książek. Z jego prac do dzisiaj korzystają alumni seminariów duchownych. Był promotorem kilkudziesięciu doktoratów i habilitacji.

W tym roku w regulaminowym czasie do X Konkursu Literackiego o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora zostało zgłoszonych i podanych do głosowania 12 autorów w kategorii „Sądecki Autor” oraz 30 tytułów książkowych w kategorii „Książka o Sądecczyźnie”.

Nagroda im. ks. prof. B. Kumora w kategorii „Sądecki Autor” powędrowała do poety Bronka Kozieńskiego z Obidzy. Laureatem w kategorii „Książka o Sądecczyźnie” została wspaniała publikacja „Kultura Ludowa Górali Nadpopradzkich” pod redakcją Katarzyny Ceklarz i Joanny Hołdy. Nagrodą Czytelników w kategorii „Książka o Sądecczyźnie” została wyróżniona publikacja ”Zioła w kuchni górali gorczańskich” wydanej przez Wiejski Ośrodek Kultury w Tylmanowej.


Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica