„Budownictwo na obszarach wiejskich – nauka, praktyka i perspektywy”.

"Budownictwo na obszarach wiejskich – nauka, praktyka i perspektywy".
 59. konferencja Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk oraz Komitetu Nauki Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Wczoraj (15 września) w Krynicy odbyła się inauguracja tegorocznej edycji. To najstarsze w Polsce spotkanie kadry naukowej branży budowlanej. Tym razem odbywa się pod hasłem „Budownictwo na obszarach wiejskich – nauka, praktyka i perspektywy”. 
 
Celem konferencji jest zaprezentowanie najnowszych osiągnięć naukowych oraz wymiana doświadczeń między przedstawicielami świata nauki. Bezpośrednim organizatorem jest Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej.  
    Konferencje pod Górą Parkową umożliwiają też transfer najnowszej wiedzy do środowiska praktyków. Tegoroczni organizatorzy uznali, że problematyka inwestycji na obszarach wiejskich, w tym obiektów budowlanych związanych z rolnictwem i przemysłem rolno - spożywczym jest niezwykle aktualna. Wpisuje się też w strategię rozwoju wielu rolniczych regionów Polski.  Zgodnie  z wieloletnią tradycją składa się z dwóch części. Część ogólna - naukowa obejmuje szeroko rozumiane problemy naukowe budownictwa. Prezentowane są tu referaty zgłoszone przez uczestników, które zyskają pozytywne recenzje Komitetu Naukowego. Część problemowa dotyczy innych aspektów budownictwa i jego problemów o charakterze społecznym. 

Małgorzata Kareńska 
 
 
 
 
 
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica