„Europa wspólnych wartości, czy Europa wspólnych interesów”.

"Europa wspólnych wartości, czy Europa wspólnych interesów".
Poszukiwanie wspólnoty europejskiej wokół idei wartości i biznesu to główne przesłanie rozpoczętego XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy.  W trzydniowym wydarzeniu ( 4- 6 września) nie zabraknie wydarzeń przygotowanych przez Województwo Małopolskie.

Od 28 lat  w Krynicy spotkają się głowy państw i szefowie rządów, ministrowie i parlamentarzyści, samorządowcy, prezesi firm, eksperci, naukowcy oraz przedstawiciele świata kultury i mediów.
  Uczestnicy XXVIII Forum Ekonomicznego postarają się odpowiedzieć na kluczowe pytania: Co łączy Europejczyków i czy rzeczywiście coś jeszcze ich łączy? Stąd też motto: „Europa wspólnych wartości, czy Europa wspólnych interesów”.
   W ramach forum nie zabraknie rozmów na temat zjawisk makroekonomicznych, inwestycji czy polityki regionalnej. Panele poświęcone zostaną także sprawom społecznym oraz roli państwa i samorządu w reformowaniu najważniejszych obszarów jego funkcjonowania.
   Zaplanowano również dyskusje z tymi, którzy wnoszą do biznesu nieco awangardy i nowoczesności – mowa tu o młodych przedsiębiorcach oraz przedstawicielach świata nauki z różnorodnych jednostek badawczych, tworzących startupy.
   Podczas wydarzenia trzydziestoosobowa kapituła, przyzna tytuł Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy. W przeszłości laureatami tej nagrody byli m.in. Lech Wałęsa, Jan Paweł II, Vaclav Havel, Aleksander Kwaśniewski czy Donald Tusk.
    W kalendarz krynickiego kongresu  na stałe są wpisane również gale związane z przyznaniem nagród Firmy Roku, Organizacji Pozarządowej Roku oraz Nagrody Specjalnej.
  Dzień po jego zakończeniu forum ruszy jedna z największych i najbardziej wszechstronnych imprez biegowych w Polsce – Festiwal Biegowy.
 
(MK) fot. aut. arch.

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica