„Kaskadowy pomiar prędkości” na Sądecczyźnie.

 "Kaskadowy pomiar prędkości" na Sądecczyźnie.
Policjanci ruchu drogowego prowadzili na Sądecczyźnie europejskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja koordynowana była przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL.
 
W państwach Unii Europejskiej prowadzono we wtorek, 17 kwietnia policyjne działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Uczestniczyli w nich funkcjonariusze policji drogowej z ponad dwudziestu krajów Europy, zrzeszonych w międzynarodowej organizacji policji ruchu drogowego TISPOL. - "Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego".- wyjaśnia asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - "Podczas kaskadowego pomiaru prędkości kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, na różnych jej odcinkach.  Biorą w niej udział dwie, trzy lub więcej załóg policyjnych, ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi.
   Wzmożone działania prowadzone przez policjantów ruchu drogowego mają m.in. charakter prewencyjny. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami.

(MK) 
fot. KMP Nowy Sacz
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica