Korzenna. Nowoczesne miasteczko ruchu drogowego – dla najmłodszych.

 Korzenna. Nowoczesne miasteczko ruchu drogowego –  dla najmłodszych.
Najmłodsi rowerzyści mogą już korzystać z nowego  miasteczka ruchu drogowego w Korzennej. Tutaj nauczą się bezpiecznego uczestnictwa oraz właściwych zachowań w ruchu drogowym, a także przygotują się do egzaminów na kartę rowerową.
 
Na ogrodzonym (ok. 500 metrów kwadratowych), oświetlonym i monitorowanym placu położonym przy zespole szkół w Korzennej powstało nowoczesne miasteczko ruchu drogowego, które będzie służyć dzieciom i młodzieży.
   W miasteczku wybudowano jedno i dwukierunkowe jezdnie o długości 200 m, a także chodniki dla pieszych. W otoczeniu zamontowano również ławeczki. W całym układzie komunikacyjnym powstało aż 11 skrzyżowań. Pojawiło się też rondo, dwa skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, a także skrzyżowania równorzędne oraz z pierwszeństwem przejazdu. Na terenie miasteczka znajdują się także znaki drogowe pionowe oraz poziome namalowane na jezdni.
  W warunkach zbliżonych do sytuacji panujących w ruchu drogowym, młodzi cykliści mogą poćwiczyć manewry i sprawdzić znajomość przepisów. Podczas zajęć praktycznych prowadzonych przez instruktorów poznają znaki drogowe, sygnały świetlne czy rodzaje skrzyżowań.
    Koszt budowy inwestycji wyniósł 400 tys. zł, z czego połowę stanowiły środki z budżetu województwa małopolskiego.
   W ramach I i II edycji konkursu dofinansowano dziesięć projektów na łączną kwotę ponad 2,1 mln zł. Obiekty, z których korzystają młodzi cykliści powstały w Bobowej, Rabce-Zdrój, Chełmcu, Trzebini, Koniuszy, Wieliczce, Jabłonce, Limanowej, Nowym Wiśniczu, a teraz także w Korzennej.
Konkurs na budowę miasteczek ruchu drogowego jest realizowany przez Województwo Małopolskie wspólnie z Małopolskimi Ośrodkami Ruchu Drogowego (MORD) w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu od 2014 roku.

(MK) fot. UMWM


 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UMWM

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica