„Kręci mnie bezpieczeństwo” z krynickimi policjantami

"Kręci mnie bezpieczeństwo" z krynickimi policjantami
Kryniccy policjanci spotkali się z dziećmi z okazji ich święta , aby opowiedzieć czym się zajmują się służbie oraz uczulić najmłodszych na sprawy związane z bezpieczeństwem.
 
1 czerwca, w Dniu Dziecka kryniccy funkcjonariusze odwiedzili szkoły podstawowe - nr 1 i nr 2, boisko sportowe przy ulicy Reymonta oraz Jaworzynę Krynicką, gdzie wśród najmłodszych mieszkańców uzdrowiska promowali zasady bezpiecznego zachowania. 
   Policjanci tłumaczyli dzieciom i ich opiekunom, jak powinna wyglądać bezpieczna droga do szkoły oraz powrotna do domu. Przypomnieli o konieczności noszenia odblasków w czasie złej widoczności na drodze i przechodzeniu przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych. Uczulili na nieznane im osoby i uświadomili, jakie zagrożenia niesie kontakt z nimi.
    Dzieci z zaciekawieniem słuchały również zasad funkcjonowania bezpłatnych numerów alarmowych oraz działania sygnalizacji świetlnych. W trakcie pogadanki, policjanci przedstawili także „Kodeks drogowy rowerzysty”, omawiając bezpieczne i zgodne z zasadami ruchu drogowego poruszanie się na jednośladzie.
    Najmłodsi krymiczanie chętnie uczestmiczyli w organizowanych konkursach i odbijali linie papilarne dłoni na dyplomie, który zabierali ze sobą na pamiątkę. 
    Policjanci opowiadając o swojej służbie, uświadamiali dzieciom w jakich sprawach można zwrócić się do nich o pomoc. Na policyjnym motocyklu i za kierownicą radiowozu, każde dziecko mogło poczuć się jak stróż prawa.
 
(MK). fot. KM Policji NS

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica