„Kurort Krynica” : dawny blask uzdrowiska & amfiteatr.

"Kurort Krynica" : dawny blask uzdrowiska & amfiteatr.
Krynica – Zdrój odzyska dawny blask. W uzdrowisku powstanie między innymi amfiteatr, a Park Zdrojowy na Górze Parkowej i Park im. Dukieta otrzymają nową, lecz zainspirowaną dawną oprawę architektoniczną. Wszystko w ramach projektu Kurort Krynica, podpisanego (21 lipca) z Województwem Małopolskim.

W sali USC Urzędu Miejskiego burmistrz Dariusz Reśko i wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys podpisali (21 lipca) umowę dotyczącą inwestycji „Kurort Krynica”. Projekt dotyczy kompleksowego programu rewitalizacji uzdrowiska dla wzmocnienia funkcji turystycznych, kulturalnych i uzdrowiskowych.
  Przedmiotem inwestycji jest opracowanie kompleksowej dokumentacji, która pozwoli na pełne przygotowanie rewitalizacji miasta w jej historyczno - uzdrowiskowym obszarze. Modernizacja obejmie centralny obszar "strefy A" w jej historycznej części (od ul. Nowotarskiego do Pijalni „Jan i Józef”), wraz z terenem Parku Dukieta, a także Park Zdrojowy na Górze Parkowej, z dojściami do niego o łącznej powierzchni ok. 40 ha. – "Odtworzony zostanie charakter elitarnego uzdrowiska z lat świetności Krynicy - Zdroju. Oczywiście z dodaniem nowych elementów, w tym np. amfiteatru, który powstanie i będzie nawiązywał do sąsiadującej przestrzeni. – mówi burmistrz Dariusz Reśko.
    Całkowity koszt inwestycji wynosi 1 054 285,89 zł, w tym dofinansowanie MRPO: 600 000,00 zł (70% kosztów kwalifikowanych). Projekt Kurort Krynica realizowany jest w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Małgorzata Kareńska fot. aut.

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica