„Niedokończona integracja, a aspiracje krajów europejskich”

"Niedokończona integracja, a aspiracje krajów europejskich"
Prezydent RP Andrzej Duda uczestniczył w debacie „Niedokończona integracja, a aspiracje krajów europejskich”. Sesja otworzyła, we wtorek (5 września) XXVII Forum Ekonomiczne.
 
Prezydent RP Andrzej Duda uczestniczył w debacie „Niedokończona integracja, a aspiracje krajów europejskich”, która zainaugurowała XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy- Zdroju. - Dla większości Polaków to wielka wartość być członkiem Unii Europejskiej. Widzimy różnego rodzaju korzyści, jakie wypływają z tego faktu. Oczywiście Unia jest dotknięta kryzysami – mamy kryzys w postaci brexitu czy fali uchodźców, mamy jeszcze wciąż pobrzmiewający kryzys finansowy. I to są fakty, z którymi w zasadzie nikt na forum Unii Europejskiej nie dyskutuje. Ale chcę również bardzo mocno powiedzieć jedno jako Prezydent Rzeczypospolitej: my, Polacy, jesteśmy zwolennikami Unii otwartych drzwi, tak samo zresztą jak i Sojuszu Północnoatlantyckiego. Uważamy, że Unia Europejska powinna być otwarta na nowe państwa, które w przyszłości mogą się stać członkami Unii Europejskiej. – mówił prezydent RP - Osobiście jestem przeciwnikiem federalizacji Unii. Uważam, że powinna być to unia wolnych narodów i równych państw. Wszyscy członkowie Unii Europejskiej powinni być traktowani jednakowo.
  Prezydent RP rozmawiał z prezydentami Republiki Macedonii Georgem Ivanowem i Gruzji Giorgim Margwelaszwilim.  Głowy trzech państw zastanawiały się, jaka rysuje się przyszłość europejskiej integracji oraz w jaki sposób pogodzić interesy państw członkowskich z aspiracjami innych krajów europejskich. Organizatorem Forum Ekonomicznego jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich.

(MK) fot. aut.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica