Nowy Sącz. Radni Powiatu przyjęli budżet na 2018.

 Nowy Sącz. Radni Powiatu przyjęli budżet na 2018.
Radni Powiatu Nowosądeckiego jednogłośnie przyjęli budżet na 2018 rok. Dochody wyniosą 140 088.305 zł, wydatki - 148 689 944 zł, zaś deficyt to 8 601 639 zł. Największą kwotę wydatków stanowi oświata (31,5 proc.), transport i łączność (17 proc.) oraz pomoc społeczna (16,7 proc.).

Starosta nowosądecki Marek Pławiak przedstawił też sprawozdanie z prac zarządu w okresu międzysesyjnym - 12 grudnia zakończone zostały roboty budowlane na największej, dotowanej przez Powiat inwestycji związanej z rozbudową Szpitala Powiatowego w Krynicy-Zdroju - poinformował starosta - Wartość tych prac, bez wyposażenia, przekroczyła 13,6 miliona złotych. W budowanym nowym skrzydle szpitala znajdzie się między innymi oddział pediatrii, centralna sterylizatornia, blok operacyjny, anestezjologia i intensywna terapia.
    Projekt pod nazwą "Likwidacja wyrobów zawierających azbest w Powiecie Nowosądeckim" otrzymał z Regionalnego Programu Operacyjnego pełne dofinansowanie w wysokości 820 tysięcy złotych. Całkowita wartość, z naszym 15-procentowym wkładem, wynosi prawie 965 tysięcy złotych.
  W połowie grudnia 2017 roku firma ETA z Nowego Sącza przekazała dokumentację na budowę hali sportowej przy budynku Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu. Inwestycja będzie realizowana za ponad cztery miliony złotych.
    Jednym z najważniejszych zadań inwestycyjnych na 2018 rok przebudowa drogi Nawojowa-Żeleźnikowa Wielka-Łazy Biegonickie. Koszt tego zadania wynosi 4,7 mln zł. W tej kwocie mieści się dofinansowanie z UE w wysokości 2,9 mln zł. Na przebudowę dróg powiatowych wydatkowanych będzie 5,3 mln zł, a na budowę chodników 3 mln zł.
     W budżecie uwzględnione też zostało ponad 7 mln zł na budowę sali gimnastycznej i rozbudowę budynku przeznaczonego dla LO w Grybowie. Łączne wydatki na to zadanie w latach 2016-18 przekraczają 10 mln zł.

Oprac. (MK) na pdst (szel)fot. Paweł Szeliga
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica