Prezydent Andrzej Duda - gościem XXVII Forum Ekonomicznego

 Prezydent Andrzej Duda - gościem XXVII Forum Ekonomicznego
Prezydent RP Andrzej Duda weźmie udział w debacie „Niedokończona integracja, a aspiracje krajów europejskich”. Sesja otworzy, we wtorek (5 września) XXVII Forum Ekonomiczne.
 
Prezydent RP Andrzej Duda przyjął zaproszenie do debaty „Niedokończona integracja, a aspiracje krajów europejskich”, w której rozmawiać będzie z prezydentami Republiki Macedonii Georgem Ivanowem i Gruzji Giorgim Margwelaszwilim.
   W otwierającej XXVII Forum Ekonomiczne sesji plenarnej głowy trzech państw zastanawiać się będą, jak rysuje się przyszłość europejskiej integracji oraz w jaki sposób pogodzić interesy państw członkowskich z aspiracjami innych krajów europejskich.
    Prezydent RP dwa lata temu podczas konferencji, której motto brzmiało „Jak zbudować silną Europę? Strategie dla przyszłości”  uczestniczył w sesji plenarnej, razem z prezydentami: Chorwacji – Kolindą Grabarem-Kitarovićem i Macedonii – Gorgem Iwanowem. Powiedział wtedy m.in.: - Europa – w pojęciu UE – jest silna, ale jest dosyć bezradna. Jest bezradna wobec tych problemów, które dzisiaj trapią ją w stopniu bardzo istotnym.

Oprac. (MK) fot. arch. 
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa Forum Ekonomicznego

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica