„Summer English Camp”. Amerykanie nauczą dzieci angielskiego !

 "Summer English Camp". Amerykanie nauczą dzieci angielskiego !
Owocem współpracy Krynicy – Zdroju z Fundacją Kościuszkowską będą tegoroczne letnie warsztaty języka angielskiego dla dzieci i młodzieży „Summer English Camp”. Do 15 kwietnia trwa rekrutacja uczestników.

W ubiegłym roku Gmina Krynica - Zdrój nawiązała współpracę z Fundacją Kościuszkowską, która - w ramach działania Teaching English in Poland Program - realizuje w Polsce warsztaty języka angielskiego. Zajęcia poprowadzą amerykańscy nauczyciele i stażyści. Celem programu jest rozwijanie umiejętności konwersacji, a także zapoznanie z różnymi aspektami życia i kultury amerykańskiej. –„ Bardzo się cieszę, że nawiązana współpraca będzie miała praktyczny wymiar. Organizacja Summer English Camp jest wielką szansą dla młodzieży i okazją do poznania amerykańskiej kultury. mówi Dariusz Reśko Burmistrz Krynicy - Zdroju. - Zajęcia prowadzone będą w małych grupach, wyłącznie w języku angielskim. Jestem przekonany, że udział w campie będzie świetną przygodą”. Do 15 kwietnia trwa rekrutacja uczestników campu, prowadzona przez krynickie szkoły.
    Warsztaty odbywać się będą w Publicznym Gimnazjum, od 4 - 15 lipca. W zajęciach weźmie udział uczniowie klas 5 i 6 klas szkół podstawowych oraz gimnazjów. Uczestnicy będą mieć zapewnione obiady, a także możliwość uczestnictwa w popołudniowych zajęciach integracyjnych. Warsztaty są częściowo odpłatne. Gmina dofinansuje koszt nauki dla 48 uczniów i pokryje koszty zakwaterowania amerykańskich nauczycieli. Natomiast Fundacja Kościuszkowska pokryje koszty przylotu 9 nauczycieli.
  Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w Summer English Camp jest dostępny na stronie internetowej Gminy: www.krynica-zdroj.pl.  Informacji udziela też Wydział Strategii i Rozwoju Lokalnego Urzędu Miejskiego, pod numerem tel. 18 472 55 04.

Małgorzata Kareńska fot. Materiały Prasowe UM Krynica – Zdrój.
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Krynica - Zdrój.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica